LOTOS Cup po raz pierwszy na igielicie

W dniach 9-10 września na skoczni Szczyrk Skalite odbędą się finałowe zawody cyklu LOTOS Cup 2017. Rywalizacja w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej toczyć się będzie na wszystkich trzech obiektach kompleksu i w ośmiu kategoriach wiekowych. Bieg do kombinacji rozegrany zostanie natomiast na trasie Szczyrk-Zapora.

Pierwotnie finał LOTOS Cupu miał zostać rozegrany w marcu tego roku. Ze względu na wysokie temperatury i w rezultacie topienie się torów najazdowych, zawody zostały odwołane. Organizatorzy zdecydowali się jednak rozegrać je w innym terminie. Tym samym młodzi adepci skoków narciarskich pierwszy raz w historii otrzymają szansę rywalizacji na igielicie.

Walka o medale rozpocznie się w sobotę, 9 września we wczesnych godzinach porannych na skoczni HS-44. Później rywalizacja przeniesie się na większe obiekty: HS-77 i HS-106. Następnego dnia odbędzie się drugi konkurs skoków, a po jego zakończeniu rozegrany zostanie bieg do kombinacji. Kombinatorzy do klasyfikacji końcowej będą mieli uwzględniany skok oddany w niedzielę podczas drugiej serii konkursu.

Warto przypomnieć, że grupa LOTOS organizuje zawody dla młodych skoczków i skoczkiń już 12 lat. Poprzez cały okres trwania cyklu celem była promocja skoków narciarskich wśród dzieci i młodzieży oraz poszukiwanie nowych talentów. Wychowankami programu są zawodnicy tacy jak Maciej Kot, Dawid Kubacki, Aleksander Zniszczoł czy Klemens Murańka.

Młodym zawodnikom fundowany jest także sprzęt sportowy. LOTOS przekazał klubom już prawie 200 kompletów nart. Najlepsi zawodnicy, a od niedawna także trenerzy mogą liczyć na stypendia i nagrody. Inicjatywa LOTOS Cup rokrocznie przyczynia się do zwiększenia zainteresowania skokami narciarskimi. Wszystkich kibiców zapraszamy zatem do Szczyrku na finałowe zawody cyklu.

Źródło: komunikat prasowy Polskiego Związku Narciarskiego

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.