Dawid Kubacki: „Nie ma się czym martwić”

Za nami pierwszy dzień oficjalnej rywalizacji na skoczni Bergisel w Innsbrucku w ramach tegorocznych mistrzostw świata. Dobrą informacją jest fakt, że wszyscy polscy skoczkowie zdołali awansować, jednak cała czwórka uplasowała się poza pierwszą dziesiątką. Dawid Kubacki twierdzi jednak, że nie ma powodów do niepokoju. 

28-latek w piątkowej, popołudniowej rundzie kwalifikacyjnej zajął dopiero dwudzieste czwarte miejsce dzięki skokowi na odległość 114,5 metra. Może się wydawać, że nie jest to zbyt dobra próba, lecz zawodnik klubu TS Wisła Zakopane pozostaje optymistą. – Mam wrażenie, że ostatni skoczkowie nie trafili z warunkami, nie było czuć tego wsparcia pod nartami, przynajmniej w mojej ocenie. Nie ma się czym martwić, porozmawiamy z trenerem i pracujemy dalej – podzielił się swoimi odczuciami dotyczącymi dzisiejszej rywalizacji aktualnie piąty zawodnik klasyfikacji generalnej. – Mój pierwszy skok we wcześniejszych treningach był spóźniony, dzisiaj na pewno lepiej trafiłem na progu, ale naprawdę ciężko było odlecieć – dodał zapytany o ocenę piątkowego skoku.

Skocznia Bergisel w tym roku była już świadkiem dwóch spektakularnych upadków. Najpierw podczas Turnieju Czterech Skoczni na początku stycznia Sabirzhan Muminov nie zdołał wyhamować i dosłownie przeleciał przez bandę oddzielającą strefę dla mediów od zeskoku, a podobny upadek zaliczył wczoraj Thomas Aasen Markeng. Dodatkowo podczas wcześniejszej rywalizacji kombinatorów norweskich, kilkoro z nich przewróciło się. – Nie widziałem żadnych problemów ze skocznią – stwierdził tegoroczny zwycięzca Pucharu Świata w Val di Fiemme. – Rozbieg i hamowanie przebiegło bez żadnych problemów, Bergisel jest przygotowana tak, jak być powinna.

W związku z ostatnimi, wyżej wymienionymi wypadkami na górze obiektu została zamontowana siatka, mająca chronić zarówno skoczków, jak i fotoreporterów. – Nie zdziwiło mnie to – powiedział Kubacki zapytany o to, czy zaskoczył go ten wynalazek. – Słyszałem, że ma chronić dziennikarzy przed zbyt szybko jeżdżącymi zawodnikami – zakończył żartobliwie.

Z Seefeld dla Sportsinwinter.pl, Jakub Balcerski

Źródło: informacja własna

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe
Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata
Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: