Alpejski PŚ w Aspen: Vincent Kriechmayr najlepszy na pierwszym treningu

17:21, 13.03.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 18:32, 13.03.2017

Austriak Vincent Kriehchmayr uzyskał najlepszy czas na pierwszym treningu zjazdu przed finałowymi zawodami Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w Aspen. W treningu wzięło udział 23. zawodników.

Kriechmayr w klasyfikacji zjazdu zajmuje 16. miejsce. Na MŚ w Sankt Moritz miał on najlepszy wynik na jednym z treningów, który nie został dokończony, ale nigdy w karierze nie stał jeszcze na podium Pucharu Świata w zjeździe. Dziś na treningu w Aspen uzyskał czas 1:34,58, którego nie zdołał poprawić żaden z rywali. Drugie miejsce zajął Peter Fill (+0,28 sek.), który walczy jeszcze o wygraną w klasyfikacji zjazdu z aktualnym liderem Kjetilem Jansrudem. Na trzecim miejscu uplasował się Manuel Osborne-Paradis (+0,55 sek.), czwarty był Matthias Mayer (+0,70 sek.), a piąty Adrien Theaux (+0,85 sek.) Pozostali zawodnicy mieli już ponad sekundę straty do Kriechmayra. Dopiero 22. był mistrz świata Beat Feuz. Dość odległe jak na prowadzącego w klasyfikacji konkurencji zawodnika zajął Kjetil Jansrud, któy był 15. (+2,01 sek.).

Wyniki 1. treningu

Kolejny trening mężczyzn zostanie przeprowadzony jutro o godzinie 16:30 czasu polskiego.