MP: Rajda, Pilch i Habdas ze złotymi medalami

19:41, 13.03.2016 Anna Felska Aktualizacja: 19:43, 13.03.2016

Dzisiaj na kompleksie skoczni Skalite w Szczyrku odbyła się rywalizacja w ramach Mistrzostw Polski w skokach narciarskich. O mistrzowskie tytuły walczyły zawodniczki i juniorzy w kategorii D i C.

Po raz drugi mistrzynią Polski w skokach narciarskich została Kinga Rajda. Nasza najlepsza skoczkini startowała z robiegu niższego o dwie belki niż pozostałe rywalki ale mimo to wylądowała na 74,5 i 75,5 m. Srebrny medal wywalczyła Magdalena Pałasz, która lądowała na 65 i 66,5 m a do zwyciężczyni straciła 33,7 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęła Joanna Szwab (67 i 66 m).

Pełne wyniki rywalizacji kobiet

O tytuł mistrza Polski na obiekcie HS77 walczyli również juniorzy. W kategorii Junior D najlepszy okazał się Jan Habdas, który po skokach na 71,5 i 70 m pokonał drugiego Adama Niżnika (69 i 71,5 m) o 2,7 pkt. Brązowy medal po skokach na 67,5 i 63 m wywalczył Mateusz Jarosz.

Pełne wyniki kat. Junior D

Zawodnicy rywalizowali również na obiekcie HS106. W kategorii Junior C bezkonkurencyjny był Tomasz Pilch, który dwukrotnie poszybował na 101 m. Srebrny medal zdobył Kacper Stosel, który po skokach na 96,5 i 98 m do zwycięzcy stracił 12,5 pkt. Trzecie miejsce zajął Piotr Kudzia (93,5 i 98 m).