Za nami Memoriał im. Józefa Przybyły

20:28, 26.06.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 20:57, 26.06.2016

IMG_8024

Ostrzeżenia burzowe i ulewy w całej Polsce nie przeszkodziły młodym adeptom skoków narciarskich w rywalizacji o nagrody w Bystrej. Rywalizowano w 3 kategoriach wiekowych.

Pośród najmłodszych zawodników najwyższą notę uzyskał syn Macieja Maciusiaka, trenera kadry juniorów, Mateusz Maciusiak. Zawodnik KS Chochołów wyprzedził Grzegorza Rafacza z AZS Zakopane i Tymoteusza Dyducha z miejscowego klubu LKS Klimczok Bystra. Tuż za podium znalazł się syn Piotra Żyły, Jakub. Obaj ojcowie z ogromnym zainteresowaniem śledzili te jak i inne kategorie wiekowe.

Pośród zawodników z roczników 2004-2006 najlepiej spisał się Wiktor Szozda z WSS Wisła. Tuż za nim uplasował się młodszy brat naszego juniora Dawida Jarząbka, Kacper, reprezentujący klub TS Wisła Zakopane. Trzecie miejsce zajął natomiast Maciej Staszewski z LKS Olimpia Goleszów.

W kategorii dziewcząt zwycięstwo odniosła Róża Pawlikowska. Drugie miejsce zajęła Natalia Kobiela, a na najniższym stopniu podium rywalizację zakończyła Sara Tajner. Organizatorzy planowali jeszcze rozegrać kategorię open mężczyzn, jednak ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu.

Memoriał im. Józefa Przybyły był częścią cyklu Nadzieje Beskidzkiej. Jego kolejny etap odbędzie się już w przyszłym tygodniu w Gilowicach. Młodzi skoczkowie i skoczkinie będą rywalizować o Puchar Gilowic.

Źródlo: informacja własna