Za nami kolejne konkursy z cyklu Pucharu Karpat

16:20, 14.08.2017 Anna Felska

Jak informuje skijumping.pl za nami dwa konkursy z cyklu Pucharu Karpat w skokach narciarskich. Dobrą wiadomością dla nas jest kolejne zwycięstwo reprezentantki Polski - Kamili Karpiel.

Przez dwa dni skoczkowie oraz skoczkinie z Polski, Rumunii, Węgier, Kazachstanu, Bułgarii, Korei. Stanów Zjednoczonych Ameryki rywalizowali na kompleksie skoczni w Planicy. Zarówno panowie, jak i panie rywalizowali na obiekcie, gdzie punkt konstrukcyjny został umieszczony na 72 metrze, a rozmiar skoczni wynosi 82 metry.

Zawody dla pań zdominowała reprezentantka Polski, czyli Kamila Karpiel. W sobotę Polka z notą wynoszącą 204.3 punktów pokonała pochodzącą z Rumunii Diane Trambitas i reprezentantkę Węgier Voros Virag. Natomiast w niedzielę Kamila Karpiel uzyskała 234.2 punktów. Drugie miejsce zajęła ponownie Diana Trambitas, a trzecia była Valentina Sderzhikova. Na belce startowej mogliśmy również obejrzeć Paulinę Cieślar (4 i 5 miejsce), Róże Pawlikowską (8 oraz 9 miejsce), Sabine Król (9 i 10 lokata), Natalie Kobiele (10 i 11 miejsce).

Konkursy dla panów również miały jednego zwycięzcę, którym był zawodnik pochodzący z Kazachstanu - Sergiej Tkaczenko. Pierwszego dnia zdobył on 254.5 punktów, a drugiego uzyskał 250.6 punktów. Pozostałe miejsce na podium w sobotę i niedziele nie uległy zmianie. Na drugą pozycję zajął Ilya Kratov (246.3 i 231 punktów). Z kolei trzecia lokata należała do Sorina Mitrofana (240.1 oraz 230.7 oczek). W zawodach nie zabrakło również reprezentantów Polski, lecz nie spisywali się oni tak dobrze, jak skoczkinie. W sobotę najlepiej poradził sobie Adam Niżnik (9 miejsce), a w niedziele Kacper Stosel (lokata 7).

Źródło: skijumping.pl