Triumf Justyny Kowalczyk w biegu Fiemme Rollerski Cup

Justyna Kowalczyk wygrała bieg Fiemme Rollerski Cup rozgrywany na dystansie 50 kilometrów stylem klasycznym. Zawody we Włoszech były ostatnim etapem letniego cyklu World Classic Tour.

Justyna Kowalczyk dopiero wczoraj poinformowała o tym, że od nowego sezonu będzie reprezentować barwy włoskiego Team Trentino Robinson Trainer, a już dziś mogła świętować pierwsze zwycięstwo dla drużyny z Italii. I to w miejscu doskonale znanym wszystkim Włochom – w Val di Fiemme – zwanym Doliną Płomieni.

Polka, podobnie jak inni startujący tego dnia zawodnicy, miała do pokonania 50 kilometrów. Trasa przypominała tę, na której zimą rywalizują biegacze podczas słynnej Marcialongi. Kowalczyk miała już okazję startować w tym maratonie i w 2016 roku zajęła szóste miejsce. Bieg Fiemme Rollerski Cup kończył się wspinaczką pod Alpe Cermis i to właśnie tam rozstrzygnęły się losy zwycięstwa wśród kobiet. Justyna Kowalczyk zaatakowała na kilkadziesiąt metrów przed metą i uzyskała bezpieczną przewagę, która pozwoliła jej wygrać niedzielny bieg.

Drugie miejsce zajęła Astrid Oeyre Slind, a trzecie reprezentantka Szwecji Maria Gräfnings.

Justyna Kowalczyk odniosła w niedzielę drugie zwycięstwo w letnim cyklu World Classic Tour. Polka 1 lipca wygrała bowiem norweski Olaf Skoglunds Minnelop.

Źródło: informacja własna / Twitter 

Daniel Topczewski

Szef działu biegów narciarskich i biathlonu at Sportsinwinter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.