TdS w Oberstdorfie: Ingvlid Flugstad Oestberg najlepsza w biegu pościgowym

15:50, 03.01.2019 Daniel Topczewski Aktualizacja: 16:10, 03.01.2019

Ingvild Flugstad Oestberg wygrała bieg pościgowy na dystansie 10 kilometrów stylem dowolnym w Oberstdorfie - piąty etap Tour de Ski 2018/2019. Na drugim miejscu finiszowała Natalia Niepriajewa, a na najniższym stopniu podium stanęła Jessica Diggins. Norweżka zachowała niebieski plastron liderki cyklu.

Bieg pościgowy w Oberstdorfie nie przyniósł zbyt wielu emocji. Jako pierwsza na trasę wyruszyła Ingvild Flugstad Oestberg, która miała niemal pół minuty przewagi nad Natalią Niepriajewą i ponad minutę nad kolejnymi rywalkami. Norweżka biegła równym, mocnym tempem i nie pozwalała pozostałym biegaczkom zneutralizować strat czasowych. Oestberg nie miała kryzysowych momentów podczas piątego etapu i dzięki temu odniosła drugie zwycięstwo w tegorocznym Tour de Ski. 29-latka minęła linię mety z czasem 26:21,2.

Trzydzieści sekund straty do Ingvild Flugstad Oestberg miała Natalia Niepriajewa. Rosjanka także zaprezentowała się dziś z dobrej strony, ale nie była w stanie zbliżyć się do liderki. Na najniższym stopniu podium stanęła Jessica Diggins, która stoczyła pasjonujący bój  z Julią Biełorukową. Ostatecznie to Amerykanka po analizie fotokomórki została sklasyfikowana na trzeciej lokacie. Czwarta była wspomniana Biełorukowa, a piąta Krista Parmakoski. Na szóstym miejscu dobiegła Anastasija Siedowa, siódma była Heidi Weng, która straciła do triumfatorki trzy minuty.

Zawody ukończyło 36 biegaczek.

Liderką Tour de Ski pozostała Ingvild Flugstad Oestberg, która przed szóstym etapem ma 35 sekund zapasu czasowego nad Natalią Niepriajewą.