TCS w Bischofshofen: Eisenbichler najlepszy na treningu

(fot. Anna Felska)

Niemiec Markus Eisenbichler wygrał trening na skoczni im. Paula Auserlaitnera w Bischofshofen. Polacy zaprezentowali się dość dobrze, a najlepszym z nich w serii był Dawid Kubacki. Nie wystartował lider Pucharu Świata oraz Turnieju Czterech Skoczni, Japończyk Ryoyu Kobayashi.

W czołowej „3” poza Niemcem, który osiągnął 131,5 metra, znaleźli się jeszcze dwaj Norwegowie – Robert Johannson (136,5 metra) oraz Andreas Stjernen (135 metrów). W najlepszej „10” uplasowali się dwaj reprezentanci Polski – Dawid Kubacki (133,5 metra) był 5, a Piotr Żyła (125,5 metra) 9.

Kolejni biało-czerwoni ulokowali się w stawce nieco niżej – 22 pozycję zajął Jakub Wolny (128,5 metra), 26 Aleksander Zniszczoł (120 metrów), dopiero 31 Kamil Stoch (112,5 metra z 14 belki i przy wietrze z tyłu skoczni), 36 Stefan Hula (122 metry) oraz 52 Maciej Kot (111 metrów).

PEŁNE WYNIKI

Trening przebiegał dość płynnie, ale w zmiennych i trudnych dla zawodników warunkach. Wielokrotnie zmieniano belkę startową, która nie zawsze dopasowywała się do pogody, na którą trafiał dany skoczek. W Bischofshofen zaczęły się już kwalifikacje do konkursu indywidualnego, którego pierwsza seria startuje już o 17.

Źródło: fis-ski.com/informacja własna

Jakub Balcerski

Szef działu skoki narciarskie, dziennikarz Polskiego Radia

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: