TCS w Bischofshofen: Eisenbichler najlepszy na treningu

(fot. Anna Felska)

Niemiec Markus Eisenbichler wygrał trening na skoczni im. Paula Auserlaitnera w Bischofshofen. Polacy zaprezentowali się dość dobrze, a najlepszym z nich w serii był Dawid Kubacki. Nie wystartował lider Pucharu Świata oraz Turnieju Czterech Skoczni, Japończyk Ryoyu Kobayashi.

W czołowej „3” poza Niemcem, który osiągnął 131,5 metra, znaleźli się jeszcze dwaj Norwegowie – Robert Johannson (136,5 metra) oraz Andreas Stjernen (135 metrów). W najlepszej „10” uplasowali się dwaj reprezentanci Polski – Dawid Kubacki (133,5 metra) był 5, a Piotr Żyła (125,5 metra) 9.

Kolejni biało-czerwoni ulokowali się w stawce nieco niżej – 22 pozycję zajął Jakub Wolny (128,5 metra), 26 Aleksander Zniszczoł (120 metrów), dopiero 31 Kamil Stoch (112,5 metra z 14 belki i przy wietrze z tyłu skoczni), 36 Stefan Hula (122 metry) oraz 52 Maciej Kot (111 metrów).

PEŁNE WYNIKI

Trening przebiegał dość płynnie, ale w zmiennych i trudnych dla zawodników warunkach. Wielokrotnie zmieniano belkę startową, która nie zawsze dopasowywała się do pogody, na którą trafiał dany skoczek. W Bischofshofen zaczęły się już kwalifikacje do konkursu indywidualnego, którego pierwsza seria startuje już o 17.

Źródło: fis-ski.com/informacja własna

Jakub Balcerski

Szef działu skoki narciarskie, dziennikarz Polskiego Radia
Jakub Balcerski

Jakub Balcerski

Szef działu skoki narciarskie, dziennikarz Polskiego Radia

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: