Szymon Bębenek będzie trenował poza kadrą

fot. Alicja Kosman / PZN

Polski alpejczyk Szymon Bębenek nie jest już członkiem Kadry Narodowej w narciarstwie alpejskim. Jak informuje Polski Związek Narciarski przez swoją stronę internetową, Bębenek zrezygnował z udziału w szkoleniu centralnym, a Zarząd PZN wykreślił go z listy członków polskiej kadry.

Już podczas rozmowy z Marcinem Szafrańskim na targach Snow Expo na Stadionie Narodowym w Warszawie (pełna rozmowa w serwisie YouTube) Szymon powiedział, że na kolejne zgrupowanie narciarskie wyjeżdża nie z kadrą, a ze swoim tatą Wojciechem Bębenkiem, co było zapowiedzią rozbratu polskiego alpejczyka z Kadrą Narodową.  W w grupie męskiej polskiej kadry pozostali zatem tylko Piotr Habdas oraz Paweł Pyjas. Wczoraj w swoim komunikacie na stronie internetowej Polski Związek Narciarski poinformował:

„W dyscyplinie narciarstwo alpejskie: po zapoznaniu się z opinią Kierownika Wyszkolenia, Trenera Kadry Narodowej oraz po przyjęciu treści pisma o rezygnacji z udziału w szkoleniu centralnym Kadry Narodowej PZN Pana Szymona Bębenka, Zarząd PZN postanowił skreślić zawodnika z listy członków Kadry Narodowej”.

Na poprzednim zgrupowaniu w Saas Fe Bębenek skręcił kostkę, jednak ze zdrowiem polskiego zawodnika jest już wszystko w porządku, a od minionej środy Szymon Bębenek jest już w Solda, gdzie przygotowuje się do swoich pierwszych startów w sezonie 2017/2018. Zawody National Junior Race rozpoczną się w Solda już jutro od rywalizacji w slalomie.

Źródło: pzn.pl, facebook.com/SzymonAlpejczyk/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.