Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w Heerenveen

20:59, 18.12.2016 Kamil Karczmarek

Za nami mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim, które odbyły się w Warszawie. Mistrzostwa naszego kraju zdecydowały o tym, kto pojedzie na styczniowe mistrzostwa Europy w wielobojach.

Początkowo mistrzostwa Europy w wielobojach miały odbyć się w Warszawie. Niestety nasza stolica zrezygnowała z organizacji tej imprezy. Zawody przeniesione zostały na słynny tor Thialf w Heerenveen. Rywalizacja została zaplanowana na termin od 6 do 8 stycznia.

Katarzyna Woźniak, Natalia Czerwonka i Katarzyna Bachleda-Curuś znalazły się na podium mistrzostw Polski na dystansie 3000 metrów. One właśnie te panczenistki będą reprezentować nasz kraj na mistrzostwach Europy w wieloboju pań. Czerwonka stanęła na najwyższym stopniu podium na dystansach 1000 i 1500 metrów. Woźniak za to okazała się być najlepsza w wieloboju. W wieloboju sprinterskim na ME wystartują młode zawodniczki Kaja Ziomek i Andżelika Wójcik.

W wieloboju panów w Heerenveen wystartują Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański. Szymański na torze Stegny wygrał bieg na 5000 metrów, a Niedźwiedzki na 1500 metrów. Trójka polskich panczenistów wystartuje na ME w wieloboju sprinterów. Będą to Artur Nogal, Sebastian Kłosiński i Piotr Michalski.

źródło: pzls.pl