Puchar Nor-Am: Maryna Gąsienica-Daniel bez drugiego przejazdu w Loveland, zwycięstwo Erin Mielzynski, Phil Brown najlepszy w Copper Mountain

10:23, 19.11.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 10:37, 19.11.2017

W sobotę 18 listopada zainaugurowano nową edycję Pucharu Nor-Am w narciarstwie alpejskim. Panie ścigały się w Loveland w slalomie. W zawodach tych wzięła udział Maryna Gąsienica-Daniel, która nie zdołała awansować do drugiego przejazdu. Zwyciężyła Kanadyjka Erin Mielzynski. W Copper Mountain w zawodach mężczyzn w gigancie triumfował Phil Brown.

Wczorajsze zawody w Loveland były pierwszymi zmaganiami pań w Pucharze Ameryki Północnej w sezonie 2017/2018. Otwierający ten puchar kontynentalny slalom nie poszedł jednak po myśli reprezentantki Polski, Maryny Gąsienicy-Daniel, która zajęła dopiero 67. miejsce. W pucharach kontynentalnych w narciarstwie alpejskim do drugiego przejazdu kwalifikuje się 60 zawodniczek, tak więc Maryna nie zdołała awansować do drugiej rundy. Polka miała spore problemy na trasie o czym świadczy czas Polki - o 9,37 sek. gorszy od Erin Mielzynski, która była liderką po pierwszej części zawodów. Mielzynski również w drugim przejeździe spisała się bardzo dobrze, uzyskując drugi wynik i obroniła prowadzenie, tym samym odniosła zwycięstwo w pierwszych zawodach Pucharu Nor-Am kobiet. Na drugim miejcu znalazła się jej rodaczka Laurence St-Germain (+0,69 sek.), która była najszybsza w drugiej rundzie, dzięki czemu awansowała z piątej pozycji. Na najniższym stopniu podium stanęła Chorwatka Leona Popović (+1,49 sek.). Kolejne miejsca zajęły Amerykanka Resi Stiegler, Kanadyjka Amelia Smart oraz reprezentantka USA Paula Molzan.

Pełne wyniki slalomu kobiet - 18.11.2017

Dziś w Loveland odbędą się kolejne zawody w slalomie. Pierwszy przejazd rozpocznie się o 8:30 czasu miejscowego (16:30 czasu polskiego), a drugi o 11:30 (w Polsce 19:30). Maryna Gąsienica-Daniel pojedzie z 45. numerem. Mamy nadzieję, że tym razem uda jej się wykonać płynny i poprawny przejazd, na który z pewnością ją stać.

W Pucharze Nor-Am walczyli wczoraj także panowie. Zawody mężczyzn przeprowadzono w Copper Mountain. Konkurencją, w której rywalizowali narciarze był slalom gigant. Wyniki nie są zaskakujące, gdyż na czołowych dwóch miejscach sklasyfikowani zostali zawodnicy, którzy byli również najlepsi w klasyfikacji giganta w poprzednim sezonie. Najlepszy był tym razem Kanadyjczyk Phil Brown, który sezon 2016/2017 zakończył na pierwszej pozycji w klasyfikacji tej konkurencji, a drugie miejsce zajął jego kolega z reprezentacji Trevor Philip (+0,06 sek.), który w ubiegłym sezonie przegrał tylko z Brownem. Brown i Philip zajmowali pierwsze dwa miejsca na półmetku zawodów i choć w drugim przejeździe nie byli już najszybsi to zdołali zachować swoje miejsca w rankingu. Na trzecim miejscu zawody zakończył Tommy Ford (+0,20 sek.) z USA, który drugi przejazd wykonał w najkrótszym czasie. Na miejscach czwartym i piątym uplasowali się Amerykanie Ryan Cochran-Siegle i Brian Mclaughlin, a na szóstym Stefan Brennsteiner z Austrii.

Pełne wyniki giganta mężczyzn - 18.11.2017

Dziś panowie znów będą rywalizować w gigancie. Początek zawodów o 11:30 czasu lokalnego (18:30 w Polsce). Drugi przejazd rozpocznie się 3 godziny i 15 minut później.