Puchar FIS w Muonio: Porażka Finek, triumf Emilie Kristoffersen

fot: altaposten.no
fot: altaposten.no

Emilie Kristoffersen wygrała bieg na 10 kilometrów stylem dowolnym w fińskim Muonio. 25-letnia Norweżka, która wcześniej nie odnosiła większych sukcesów, wyprzedziła dwie reprezentantki gospodarzy: Laurę Mononen i Anne Kylloenen.

Piątkowa i sobotnia rywalizacja w stylu klasycznym odbywała się pod dyktando Justyny Kowalczyk, która zrezygnowała jednak z biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym. Polka skupia się obecnie na treningach klasykiem i odpuszcza biegi rozgrywane łyżwą.

Pod nieobecność biegaczki z Kasiny Wielkiej, faworytkami niedzielnego startu były Finki, które przyjechały do Muonio w najmocniejszym składzie. Reprezentantkom gospodarzy nie udało się jednak wygrać ani jednego biegu w Pucharze FIS i musiały się zadowolić tylko miejscami na podium. Dystans 10 kilometrów łyżwą najszybciej pokonała 25-letnia Emilie Kristoffersen. Norweżka nie prowadziła co prawda na pierwszym punkcie pomiaru, ale z każdym kolejnym kilometrem nabierała prędkości i nie dała szans swoim przeciwniczkom. Ostatecznie na mecie pojawiła się z czasem 22:33,0 min.

Drugie miejsce przypadło Fince Laurze Mononen (strata +13 sek), a trzecie kolejnej reprezentantce gospodarzy, Anne Kylloenen (strata +20,6 sek).

Wyniki

Źródło: inf. własna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.