PŚ w Vikersund: Kamil Stoch triumfuje w konkursie, a Kraft w Raw Air

16:32, 19.03.2017 Anna Felska Aktualizacja: 17:18, 19.03.2017

W ostatnim konkursie w turnieju Raw Air na skoczni do lotów narciarskich wygrał nasz reprezentant - Kamil Stoch. Na drugim miejscu znalazł się Japończyk Noriaki Kasai, a trzeci był Michael Hayboeck. W serii finałowej mogliśmy oglądać czterech Polaków.

I seria:

Po pierwszej serii na prowadzeniu znalazł się reprezentant Niemiec, czyli Andreas Wellinger. Dwukrotny Wicemistrz Świata poszybował na 242 metr, co dało mu 228.9 punktów. Drugie miejsce zajmował Kamil Stoch, który skoczył 238.5 metra i do lidera tracił tylko 0.6 punktów. Natomiast trzecie miejsce należało do Stefana Krafta. Aktualny lider klasyfikacji uzyskał 237.5 metra. Czwarty po pierwszej serii był Michael Hayboeck z sumą punktową wynoszącą 225.3. Drugi wynik z naszych reprezentantów osiągnął Maciej Kot (221.5 m), który został sklasyfikowany na miejscu 14. Dawid Kubacki (214 m) uplasował się na lokacie 20, a Piotr Żyła (195 m) był 28.

II seria:

W serii finałowej triumfował Kamil Stoch, który uzyskał 237 metrów. Reprezentant Polski w sumie uzyskał 466.6 punktów. Na drugim miejscu znalazł się Noriaki Kasai. Japończyk w drugiej serii wylądował aż na 241.5 metrze, lecz do pierwszego Stocha stracił aż 18.6 punktów. Trzecią pozycję w ostatnim konkursie w turnieju Raw Air zajął Michael Hayboeck, skoczył on 222.5 metra. Na czwartym miejscu zawody w Vikersund zakończył Johann Andre Forfang, a piąty był Stefan Kraft. Niestety drugi skok podczas konkursu indywidaulnego w Vikersund nie udał się Andreasowi Wellingerowi, który zajął pozycję 18 i stracił prowadzenie w turnieju Raw Air. W rundzie finałowej reprezentanci Polski nieco poprawili swoje wyniki. Maciej Kot (221 m) uplasował się na 14 lokacie. Dawid Kubacki (232 m) został sklasyfikowany na pozycji 17. Z kolei Piotr Żyła (207 m) był ostatecznie 23.

Pełne wyniki konkursu

Raw Air:

Pierwszą edycję norweskiego turnieju Raw Air wygrał Stefan Kraft. Za dziewięć występów uzyskał 2298.1 punktów. Na drugim miejscu znalazł się Kamil Stoch, który do lidera stracił 25.5 punktów. Natomiast trzecią pozycję zajął Andreas Wellinger ze stratą wynoszącą 46.8 punktów. Maciej Kot uplasował się na miejscu 7, Piotr Żyła zajął 14 lokatę, a Dawid Kubacki ostatecznie został sklasyfikowany na 18 miejscu.