PŚ w Trondheim: Kupczak najlepiej w sezonie

14:42, 26.01.2019 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 14:42, 26.01.2019

Szczepan Kupczak zajął 24. miejsce w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Trondheim. To najlepszy wynik Polaka w tym sezonie. Wygrał Jarl Magnus Riiber.

Seria skoków było dość loteryjna i została przeprowadzona z wieloma problemami. Zawody trwały bardzo długo. Na szczęście wszyscy zawodnicy bezpiecznie wykonali swoje próby. Jeden z najlepszych skoków oddał Szczepan Kupczak. Jedyny reprezentant Polski wylądował na 130. metrze i zajął 6. pozycję. Wygrał Wilhelm Denifl po skoku na 135,5 metra. Metr dalej skoczył Ernest Yahin. Rosjanin jednak przegrał z Austriakiem o niecałe 2 punkty. Denifl przed biegiem miał 9 sekund przewagi nad Yahinem, 34 sekundy nad Bjoernstadem, 36 nad Riiberem, 45 nad Krogiem i 49 sekund nad Kupczakiem.

Wyniki po serii skoków

Jarl Magnus Riiber i Magnus Krog przystąpili do mocnego pościgu za Wilhelmem Deniflem. Norwegowie dogonili Austriaka w połowie dystansu. Trójka ta biegła na czasie do ostatniej okrążenia. Najpierw odpadł Denifl, a potem Riiber skutecznie zaatakował Kroga. Lider Pucharu Świata pokonał najlepszego biegacza. Denifl utrzymał trzecie miejsce. Szczepan Kupczak spadł z 6. na 24. miejsce. Polak stracił 2 minuty i 40 sekund. To najwyższa lokata polskiego zawodnika w tym sezonie.