PŚ w Schonach: Eric Frenzel pieczętuje triumf w klasyfikacji generalnej

17:36, 19.03.2017 Mateusz Król
reo

W dniu dzisiejszym odbyły się ostatnie zawody kombinacji norweskiej w sezonie 2016/17. Odbyły się one w niemieckim Schonach, triumfował reprezentant gospodarzy Eric Frenzel. Przypieczętował on tym samym triumf w klasyfikacji generalnej.

Eric Frenzel finiszował jako pierwszy, z przewagą 7,7 sekundy nad drugim Francoisem Braudem. 3,5 sek, za nim na metę dotarł trzeci Akito Watabe. Sekundę za podium na metę dobiegł Eero Hirvonen, jego rodak Ikka Herola dobiegł jako piaty, tracąc 14 sekund do triumfatora. Najlepszym z Polaków był Paweł Słowiok, który stracił 41,5 sekundy do Frenzela i zakończył na siedemnastej pozycji, natomiast dziesięć miejsc niżej uplasował się Adam Cieślar ze stratą ponad 1,2 minuty.

Były to ostatnie zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, triumf odniósł Eric Frenzel, który o ponad 100 punktów wyprzedził swojego rodaka Johannesa Rydzeka. W ostatnich zawodach, Fabiana Riessle wyprzedził Akito Watabe, który zajął trzecie miejsce. Najlepszy z Polaków, Adam Cieślar, zdobył w sumie 53 punkty i zajął 43 miejsce, a siedem miejsc niżej uplasował się Paweł Słowiok (28 pkt).

źródło: fis-ski.com