PŚ w Ruce: Johannes Klaebo z trzecim zwycięstwem

12:58, 26.11.2017 Anna Felska Aktualizacja: 13:46, 26.11.2017
reo

Johannes Klaebo postawił kropkę nad "i", zwyciężając dzisiaj w biegu na 15 km stylem dowolnym w Ruce. Młody Norweg odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu i triumfował w całym cyklu Ruka Triple. Tuż za nim znalazł się ubiegłoroczny triumfator Pucharu Świata Martin Johnsrud Sundby. Na podium znalazł się również Rosjanin Alexander Bolshunov.

21-letni Norweg Johannes Klaebo po dwóch zwycięstwach, w piątkowym sprincie i sobotnim biegu na 15 km stylem klasycznym, dzisiaj dołożył triumf w biegu na 15 km stylem dowolnym. Tym samym zwyciężył również w całym cyklu Ruka Triple. Na trasę dzisiejszego biegu pościgowego wyruszył z zapasem 38 sekund nad drugim Alexandrem Bolshunovem i 44 sekund nad Paalem Golbergiem. W trakcie biegu Norweg dał się dogonić rywalom i wszystko rozstrzygnęło się na finiszu. Klaebo w sprinterskim stylu zwyciężył z Martinem Johnsrudem Sundbym o 0,4 s. Na najniższym stopniu podium stanął Alexander Bolshunov ze stratą 1 s.

Tuż za podium uplasował Kanadyjczyk Alex Harvey, który przegrał walkę o podium z Bolshunovem o zaledwie 0,6 s. Na kolejnych pozycjach znaleźli się Rosjanin Alexey Chervotkin (+6,2) oraz Ivo Niskanen (+7,2). Jedyny startujący dzisiaj Polak Dominik Bury zajął 62. miejsce.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata po pierwszym weekendzie jest Johannes Klaebo z dorobkiem 300 pkt. Drugie miejsce zajmuje Martin Johnsrud Sundby (230 pkt), a trzeci jest Alexander Bolshunov (192 pkt).

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Już w następnym weekend rywalizacja przeniesie się do Norwegii, gdzie w Lillehammer rozegrane zostaną sprinty i biegi łączone.