PŚ w Premanon: Zwycięstwo Kathariny Althaus, Rajda bez punktów

12:55, 15.12.2018 Anna Felska Aktualizacja: 13:09, 15.12.2018

Kolejny konkurs Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich zakończył się zwycięstwem liderki Pucharu Świata  Niemki Kathariny Athaus. W Premanon na podium stanęły również Japonka Sara Takanashi oraz Słowenka Ema Klinec. Do serii finałowej nie awansowała jedyna reprezentantka Polski Kinga Rajda.

Po pierwszej serii prowadziła Japonka Sara Takanashi, która uzyskała 87,5 m. Druga była Althaus z wynikiem 84,5 m. Trzecie miejsce zajmowała rewelacyjna młoda Rosjanka Lidiia Jakowlewa (84 m). W drugiej serii najdalej poszybowała Niemcka, która nie dała szans pozostałym rywalkom. Althaus uzyskała 94,5 m i zwyciężyła z przewagą prawie 10. punktów nad Takanashi, która w finale wylądowała na 85 m. Na podium wskoczyła Ema Klinec (84,5 i 88,5 m). Tuż za czołową trójką zawody ukończyła Jakowlewa. Kolejne dwie pozycje zajęły Słowenki - Nika Kriznar (87,5 i 85,5 m) i Ursa Bogataj (82,5 i 87 m). Na siódmej pozycji wylądowała mistrzyni olimpijska z Soczi Carina Vogt (84,5 i 85,5 m). W dziesiątce uplasowały się również: Sofja Tichonowa, Maren Lundby oraz Yuki Ito.

Jedyna Polka, która awansowała do dzisiejszego konkursu, nie zdołała zdobyć punktów. Kinga Rajda po skoku na 76,5 m zajęła 34. pozycję.