PŚ w Otepaeae: Bjoergen najlepsza na 10 km klasykiem, Kowalczyk piąta

12:00, 19.02.2017 Mateusz Król

Marit Bjoergen wygrała bieg na 10 km stylem klasycznym rozgrywany podczas Pucharu Świata w Otepaeae. Był to ostatni sprawdzian dla biegaczek przy Mistrzostwami Świata w Lahti.

Bjoergen prowadziła już od pierwszego punktu pomiarowego. Ostatecznie Norweżka zameldowała się na mecie z czasem 29:59.0. Druga była Charlotte Kalla. Szwedka straciła do Bjoergen 26,5 sekundy. Trzecie miejsce zajęła rodaczka zwyciężczyni, Heidi Weng. Czwarta była Ingvild Flugstad Oestberg. Piąte miejsce zajęła natomiast Justyna Kowalczyk. Polka po połowie dystansu znajdowała się na 3. pozycji, jednak ostatecznie nie utrzymała tego miejsca. Czołową szóstkę dopełniła Finka Krista Parmakoski.

W zawodach wzięła też udział druga reprezentantka Polski. Kornelia Kubińska uplasowała się jednak dopiero na 51. miejscu. Zawody w Otepaeae zakończyły rywalizację w Pucharze Świata przed nadchodzącym czempionatem. Żółty plastron liderki PŚ nadal pozostaje w rękach Heidi Weng.