PŚ w Niżnym Tagile: R. Freitag wygrywa, przeciętny występ Polaków

18:29, 02.12.2017 Franek Damboń Aktualizacja: 22:32, 02.12.2017

Richard Freitag wygrał dzisiejsze zawody Pucharu Świata w Niżnim Tagile. Po raz pierwszy w tym sezonie Niemiec triumfował w konkursach tego cyklu. Przeciętnie spisali się Polacy. Najwyżej z naszych reprezentantów uplasował się Piotr Żyła.

Zwycięzca dzisiejszego konkursu Richard Freitag uzyskał 137 i 135 m. Po pierwszej serii niespodziewanie prowadził Karl Geiger po skoku na odległość 131 m. W drugiej serii Niemiec uzyskał tą sama odległość, która ostatecznie pozwoliła mu zająć 6. miejsce. Na drugim miejscu w dzisiejszych zawodach uplasował się Daniel Andre Tande, który w pierwszej serii skokiem na 141 m ustanowił rekord skoczni w Niżnym Tagile. W drugim skoku 23-letni Norweg uzyskał 134 m. Na najniższym stopniu podium stanął stary i nowy rekordzista tego obiektu Johann Andre Forfang, który w drugim skoku skoczył 141,5 m.

Tuż za podium, ex aeuqo na czwartej pozycji znaleźli się Stefan Kraft (133 i 133,5 m) oraz Andreas Wellinger (127 i 138,5 m). Niespodziewanie, na wysokim siódmym miejscu uplasował się Gregor Deschwanden, który w pierwszym skoku uzyskał aż 137 m zajmując 4. miejsce, a w drugim 128,5 m.

Przeciętne występ biało-czerwonych, z których na najwyższym miejscu 10. uplasował się Piotr Żyła (128 i 129,5 m). Na 11. miejscu znalazł się Dawid Kubacki, który po słabszym 1. skoku na 126, 5 m w 2. poszybował dalej uzyskując 130,5 m. 15. pozycję zajął Mistrz Olimpijski Kamil Stoch skacząc 128 i 124 m. Drugą dziesiątkę konkursu zamknął Maciej Kot plasując się na 20. pozycji. Na 27. miejscu znalazł się Stefan Hula, a na 30. Jakub Wolny.