PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Słabe wyniki Polaków w niedzielę

20:08, 31.01.2016 Anna Felska Aktualizacja: 20:08, 31.01.2016

Dzisiaj odbyły się kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Tym razem na torze w norweskim Stavanger Polacy nie błysnęli.

Najlepsze miejsce wśród naszych reprezentantów zajął Piotr Michalski, który zajął 12. miejsce na dystansie 1000 m w grupie A. Zwyciężył Rosjanin Pavel Kulizhnikov przed dwoma Holendrami Kjeldem Nuisem oraz Thomasem Krolem.

Pełne wyniki na 1000 m mężczyzn

Nadal wahania formy ma Artur Waś. Nasz sprinter na dystansie 500 m zajął 17. miejsce. Najlepiej spisał się natomiast Pavel Kulizhnikov, który na metę dotarł z czasem 34.52 s. Drugie miejsce zajął jego kolega z drużyny Ruslan Murashov (+0,26). Na najniższym stopniu podium stanął Gilmore Junio (+0,34).

Pełne wyniki na 500 m mężczyzn

Wśród pań na 1000 m triumfowała Amerykanka Brittany Bowe (1:14.35). Tuż za nią uplasowała się Marrit Leenstra z Holandii. Trzecie miejsce zajęła Austriaczka Vanessa Bittner. Zawodniczki rywalizowały również na dystansie 3000 m gdzie najlepsza okazała się reprezentantka Czech Martina Sábliková, który uzyskała czas 4:00.08. Kolejne miejsca na podium zajęły Holenderki Ireen Wüst (+4,07) oraz Irene Schouten (+5,43).  Z dobrej strony pokazała się natomiast Luiza Złotkowska, która w biegu na 3000 m w grupie B zajęła miejsce tuż za podium.