PŚ w łyżwiarstwie: Polacy z punktami w pierwszych zawodach

20:45, 11.11.2016 Mateusz Król

Rozpoczął się Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim. Pierwsze zawody odbędą się w chińskim Harbin. Podczas pierwszych zawodów Polacy zdobyli punktu do klasyfikacji generalnej.

Nowy sezon Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim rozpoczął się od biegu kobiet na 500 metrów dywizji B. Na starcie pojawiła się Natalia Czerwonka, która zajęła dopiero 17 miejsce na 18 startujących kobiet. Wygrała Japonka - Arisa Go.

Pierwsze punkty w sezonie wywalczył Jan Szymański startując na 5000 metrów dywizji B. Polak z czasem 6.37:35 sekundy został sklasyfikowany na 8 miejscu. Tym samym Szymański zdobył 7 pkt.. Na 15 miejscu uplasował się Adrian Wielgat, a 20 był Roland Cieślak. Dystans 5000 metrów wygrał Nils van der Poel.

Lepszy występ zaliczyły Panie, które wzięły udział w biegu na 3000 metrów. Najlepszą z nich była Katarzyna Bachleda - Curuś. Zawodniczka z Zakopanego zajęła 9 miejsce, tym samym zdobywając 6 pkt.. Luiza Złotkowska była 11 i również rozpoczęła zbieranie punktów od 4 uzyskanych w Harbin. Magdalena Czyszczon zajęła przed ostatnie premiowane miejsce. Nie powiodło się tylko Katarzynie Woźniak, która z czasem wynoszącym 4.22:56 była 15. Zwyciężczynią okazała się być Claudia Pechstein.

Niestety w dywizji A nie mieliśmy żadnego swojego reprezentanta. Nao Kodaira wygrała wyścig na 500 metrów kobiet. Dystans 5000 metrów mężczyzn należał do Svena Kramera, a w biegu na 3000 metrów kobiet wygrała Martina Sablikova.

Wszystkie wyniki dostępne są na stronie: isuresults.eu

Źródło: isuresults.eu.