PŚ w Lake Placid: Puchar Narodów nie tak udany dla Polaków jak w Calgary

09:09, 15.12.2017 Kamil Karczmarek

Ewa Kuls-Kusyk, Mateusz Sochowicz i dwójka Artur Petyniak/Adam Wanielista awansowali do zawodów głównych w Lake Placid. W rywalizacji dwójek zobaczymy również Wojciecha Chmielewskiego i Jakuba Kowalewskiego, którzy nie musieli się kwalifikować.

W Pucharze Narodów kobiet najlepszy wynik uzyskała Andrea Voetter. Włoszka przejechała tor w czasie 44.319 i wyprzedziła Ullę Zirnę i Ralucę Stramaturaru. Ewa Kuls-Kusyk zajęła dobre 9. miejsce i pewnie awansowała do zawodów głównych. Niestety, odpadła z druga z Polek Natalia Wojtuściszyn, która uplasowała się na 19. miejscu.

Wyniki Pucharu Narodów jedynek kobiet

W Pucharze Narodów mężczyzn padł rekord toru. Nowym rekordzistą został Siemion Pawliczenko, który uzyskał rezultat 50.970. Na podium stanęli także Taylor Morris i Inars Kivlenieks. Kwalifikacje przebrnął tylko jeden z Polaków. Mateusz Sochowicz zajął 16. miejsce ze stratą sekundy do Rosjanina. Maciej Kurowski pojechał zbyt wolny, aby zapewnić sobie awans i uplasował się na 23. pozycji.

Wyniki Pucharu Narodów jedynek mężczyzn

W rywalizacji dwójek Puchar Narodów okazał się tylko formalnością. Jedynym duetem, który nie przebrnął kwalifikacji okazał się duet Gitlan/Craciun z Rumunii, który nie ukończył rywalizacji. Artur Petyniak/Adam Wanielista zajęli przedostatnie 12. miejsce i drugi raz z rzędu pojadą w finałowych zawodach. Najlepszy czas Pucharu Narodów wykręcili Christian Oberstolz/Patrick Gruber, którzy nieznacznie pokonali reprezentantów gospodarzy Hyrnsa/Espinozę i Krewsona/Sherka.