PŚ w Lake Placid: Polska dwójka jedenasta w sprincie

19:51, 16.12.2018 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 21:59, 16.12.2018

W Lake Placid rozegrano ostatnie w 2018 roku zawody Pucharu Świata w saneczkarstwie. W sprincie dwójek Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęli 11. miejsce. Ewa Kuls-Kusyk w jedynkach była 26.

Dzień na torze w Lake Placid rozpoczął się od klasycznych jedynek kobiet. W pierwszym ślizgu rekord toru 43,789 ustanowiła Dajana Eitberger. Jej przewaga nad Natalie Geisenberger, Emily Sweeney, Summer Britcher i Julią Taubitz nie była duża. Ewa Kuls-Kusyk zajmowała 25. miejsce. W drugiej części zawodów Polka została wyprzedzona przez Argentynkę Veronicę Ravennę i uplasowała się na 26. pozycji ze stratą 2 sekund i 294 tysięcznych.

Eitberger była najlepsza także w drugim ślizgu i wygrała po raz pierwszy w tym sezonie. Całe podium zajęły Niemki. Natalie Geisenberger była druga ze stratą 31 tysięcznych, a Julia Taubitz trzecia ze stratą 255 tysięcznych. Czwarta była Amerykanka Emily Sweeney, która została mistrzynią Ameryki Północnej.

Wyniki - jedynki kobiet

Sprint był ostatnim występem w roku dla dwójki Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Polacy popełnili na trasie błędy i nie powtórzyli wczorajszego rezultatu, czyli siódmego miejsca. W sprincie nasza dwójka zajęła 11. miejsce. Wygrali Toni Eggert/Sascha Benecken przed Chrisem Mazdzerem/Jaysonem Terdimanem i Tristanem Walkerem/Justinem Snithem.

W sprincie mężczyzn dominowali Rosjanie. Po swoim ślizgu prowadzenie objął Siemion Pawliczenko. Zmiany na pozycji lidera doczekał się dopiero po przejeździe swojego rodaka. Zwycięzca tradycyjnych zawodów, Roman Rjepiłow wygrał także w sprincie. Trzecie miejsce zajął Johannes Ludwig, który wczoraj był drugi.

Na koniec odbył się sprint kobiet. Rok zwycięstwem zakończyła Natalie Geisenberger. Liderka Pucharu Świata wyprzedziła Summer Britcher i Julię Taubitz. Zwyciężczyni klasycznej rywalizacji, Dajana Eitberger w sprincie była dopiero szósta. Warto podkreślić świetne wyniki Amerykanek. W pierwszej piątce uplasowały się aż trzy reprezentantki gospodarzy.