PŚ w biegach: Nilsson i Pellegrino triumfują, Staręga ósmy

14:15, 13.12.2015 Mateusz Król Aktualizacja: 11:40, 17.12.2015

Kamil Fundanicz / PZN Kamil Fundanicz / PZN

Zwycięstwem Stiny Nilsson zakończył się dzisiejsze sprinty kobiet w Davos zaliczane do Pucharu Świata. Wśród mężczyzn najlepszy był Federico Pellegrino. Pierwsze punkty w tym sezonie wpadły na konto Macieja Staręgi.

Powracająca po przeziębieniu Stina Nilsson nie dała dzisiaj szans rywalkom na zwycięstwo. Szwedka wygrała sprinty zaliczane do Puchar Świata w biegach narciarskich. Na metę trasy w Davos w finale dotarła z czasem 2:39.27. Druga Maiken Caspersen Falla straciła do pierwszego miejsca 0.15 sekundy. Podium uzupełniła Ingvild Flugstad Oestberg (+0.84). W finale zabrakło dzisiaj Heidi Weng, która odpadła w półfinale i zajęła 7. miejsce. Na 19. miejscu zawody zakończyła Therese Johaug. Aktualna liderka Pucharu Świata nigdy jednak nie błyszczała w sprintach. Justyny Kowalczyk w Davos nie oglądaliśmy.

W rywalizacji panów norweską dominację przerwał Federico Pellegrino. Włoch wpadł na metę z czasem 2:20.97. O tym, kto zajmie drugie miejsce decydował foto finisz. Okazało się, że za Pellegrino uplasował się Baptiste Gros z Francji (+0.27). Na najniższym stopniu podium uplasował się Sondre Turvoll Fossli (+0.32). Z bardzo dobrej strony zaprezentował się dzisiaj Maciej Staręga. Polak wygrał swój bieg ćwierćfinałowy. Chociaż odpadł w półfinale, to zajął ostatecznie wysokie 8. miejsce i dopisał na swoje konto pierwsze punkty w tym sezonie. Za tydzień w Toblach kolejne sprinty stylem dowolnym. Maciej celuje w pierwsze finał w swojej karierze. Trzymajmy kciuki.