PŚ w biathlonie: Krystyna Guzik ponownie na podium

20:10, 11.02.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 12:47, 12.02.2016
reo

podiumkrysiaKrystyna Guzik osiągnęła niewiarygodnie wysoką formę i po raz kolejny stanęła na podium Pucharu Świata w biathlonie. Polka uległa w Presque Isle tylko Soukalovej i Dunklee.

Rywalizacja o Pucharu Świata w biathlonie przeniosła się z Canmore do Presque Isle. W Stanach Zjednoczonych kobiety rywalizowały dzisiaj w sprincie. Najlepsza okazała się Gabriela Soukalova, która była dziś bezbłędna i szybka. Czeszka skończyła rywalizację z czasem 20:02.2 . Świętować mogą dzisiaj Amerykanie, którzy mieli swoją zawodniczkę na podium. Susan Dunklee była dziś również bezbłędna i dobiegła na metę z drugim czasem i stratą +17.8 sekundy. To drugie podium Amerykanki w karierze.

Bezbłędność na strzelnicy była dziś warunkiem stanięcia na podium. Pokazała to trzecia zawodniczka dzisiejszych zmagań - Krystyna Guzik. Polka popisała się dzisiaj bezbłędnym i szybkim strzelaniem, co dało jej drugie z rzędu podium w sprincie i czwarte w swojej karierze. Nasza zawodniczka dobiegła na metę z czasem + 19.1 sekundy. Dzięki kolejnej wysoko punktowanej pozycji Krysia awansowała na 12. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jutro jej ulubiona konkurencja - bieg na dochodzenie.

Za podium znalazły się wielkie zawodniczki. Czwarte miejsce zajęła Marie Dorin Habert, która z Polką przegrała o 1,4 sekundy. Francuzka raz pomyliła się na "stójce". Piąta była Makarainen (+ 24,5 sek; 1 p) a dopiero siódma Dorothea Wierer (+ 39,3 sek;  2 p). Punkty wywalczyła dziś jeszcze Magdalena Gwizdoń, która raz pomyliła się na strzelnicy i zajęła 17. miejsce (+ 1:09.3). W biegu na dochodzenie zobaczymy jeszcze Weronikę Nowakowską, która z trzema karnymi rundami ukończyła zawody na 52. miejscu. Tyle samo pudeł miała Monika Honisz, ale zajęła dopiero 62. miejsce i jutro nie zobaczymy jej na trasie.

Jutrzejszy bieg na dochodzenie kobiet rozpoczynamy o godzinie 16:00. Zapraszamy na naszą relację tekstową `na żywo` pod tym linkiem. Liczymy na kolejny sukces Krystyny Guzik.