PŚ w Astanie: Trzecie miejsce polskich panczenistów

23:37, 03.12.2016 Mateusz Król
reo

pancz1

W dniu dzisiejszym w Astanie odbyły się kolejne konkursy z cyklu Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Szczególną uwagę polskich kibiców powinien przykuć bieg drużynowy mężczyzn, w którym nasi panczeniści zdobyli trzecie miejsce.

Dzisiejszy dzień w Astanie rozpoczął się biegiem na 500 metrów mężczyzn. Triumfował w nim Dai Dai Ntab z Holandii. Na pozostałych miejscach na podium uplasowali się Rosjanie - Ruslan Murashov i znany z afer dopingowych Pavel Kulizhnikov. Reprezentant Polski - Artur Waś ze stratą 0.10 sekundy do zwycięzcy, zajął czwarte miejsce.

Po panach na lodowisku pojawiły się panie na dystansie 1000 metrów. Zwyciężczynią okazała się pochodząca z Japonii Miho Takagi. Drugie miejsce zajęła Jorien ter Mors z Holandii. Jej strata do Takagi wynosiła 0.11 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanęła koleżanka z reprezentacji ter Mors - Marrit Leenstra. Polki nie wzięły udziału w biegu na tym dystansie.

Panowie ponownie pojawili się na lodowisku na dystansie 1000 metrów. Bieg ten wygrał Vincent De Haitre z czasem wynoszącym 1:08.90 sekundy. Drugi był Pavel Kulizhnikov, który osiągnął czas gorszy od Kanadyjczyka o 0.09 sekundy. Grono trzech najlepszych zawodników zamknął Takuro Oda z Japonii. Jego strata do zwycięzcy wyniosła 0.16 sekundy. Na 14 miejscu w tym biegu uplasował się reprezentant Polski - Sebastian Kłosiński.

Przedostatnim biegiem w dniu dzisiejszym był konkurs drużynowy pań. Drużyna Japonii w składzie: Miho Takagi, Misaki Oshigiri, Nana Takagi i Ayano Sato, wygrała bieg z przewagą nad będącą na drugim miejscu drużyną Holandii (Marrit Leenstra, Linda de Vries, Antoinette de Jong) o 4.78 sekundy. Trzecie były reprezentantki Rosji, które wystartowały w składzie: Natalia Voronina, Elizaveta Kazelina, Olga Graf i Yekaterina Shikhova. Polki (Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, Magdalena Czyszczon) zajęły czwarte miejsce ze stratą wynoszącą 5.83 sekundy do reprezentantek Japonii.

Reprezentacja Japonii (Shota Nakamura, Ryosuke Tsuchiya, Shane Williamson) okazała się być również najlepsza w biegu drużynowym panów. Japończycy pokonali będących na drugim miejscu Kanadyjczyków (Ted-Jan Bloemen, Jordan Belchos, Denny Morrison) o 0.85 sekundy. Na trzecim miejscu sklasyfikowana została drużyna z Polski, która wystartowała w składzie: Konrad Niedźwiecki, Jan Szymański i Zbigniew Bródka. Polacy do zwycięzców konkursu stracili 0.94 sekundy.

Wszystkie wyniki z dzisiejszych biegów można znaleźć na stronie: isu.org.

Źródło: isu.org