Sporty zimowe - NA ŻYWO. 12.03.24. Wyniki: skoki narciarskie, biegi

10:28, 12.03.2024 Redakcja Aktualizacja: 16:59, 12.03.2024
Skomentuj fot. PZN fot. PZN

Najbardziej intensywny turniej w skokach narciarskich trwa w najlepsze. Ze stolicy Norwegii zmagania przenoszą się do Trondheim, które ponownie zagości w Pucharze Świata po czterech latach przerwy. Na dzisiaj zaplanowano prolog i konkurs kobiet, a także zawody mężczyzn. Wtorek przyniesie również rozstrzygnięcia w biegach narciarskich.

16:47 - SKOKI NARCIARSKIE - Zakończyła się pierwsza seria konkursowa na skoczni normalnej w Trondheim. Liderem na półmetku jest Ryoyu Kobayashi, który uzyskał 106 metrów. Japończyk wyprzedza Petera Prevca (102,5 m) oraz Andreasa Wellingera (101,5 m). W finale obejrzymy trzech Polaków - Aleksandra Zniszczoła (99 m, 20. miejsce), Macieja Kota (97,5 m, 23. miejsce) i Dawida Kubackiego (98 m, 26. miejsce). Kamil Stoch skoczył 94,5 metra i zajął 33. miejsce, a Piotr Żyła uzyskał metr więcej i zajął 40. lokatę. Pełne wyniki dostępne są TUTAJ.

15:00 - SKOKI NARCIARSKIE - Pierwsza seria treningowa przed konkursem Pucharu Świata w Trondheim zaliczanego do RAW Air na skoczni HS105 zakończyła się zwycięstwem Ryoyu Kobayashiego. Japończyk lądował na 102 metrze. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft, który uzyskał 103,5 m, natomiast trzeci był Halvor Egner Granerud z wynikiem 98,5 m. Najlepszym z Polaków okazał się Maciej Kot, który po skoku na 99 metrów, zajął 19. lokatę. Oczko niżej uplasował się Piotr Żyła (95 m). Aleksander Zniszczoł wylądował na 92 m, co dało mu 31. miejsce. Natomiast Kamil Stoch (95 m) i Dawid Kubacki (92,5 m) zajęli kolejno 37. i 38. pozycję.

W drugim treningu najlepszy był Jan Hoerl, który uzyskał 104 m. Drugie miejsce zajął Peter Prevc (103 m), a trzecie Stefan Kraft (103 m). Tym razem najlepszy wynik wśród biało-czerwonych uzyskał Piotr Żyła, który po skoku na 95,5 m zajął odległe 30. miejsce. Dwa oczka niżej wylądował Dawid Kubacki (93 m), 34. miejsce zajął Kamil Stoch (92,5 m), a 35. był Maciej Kot (94,5 m).

Pełne wyniki obu serii treningowych TUTAJ.

12:30 - BIEGI NARCIARSKIE - Zakończyły się eliminacje sprintu stylem klasycznym w Drammen. W rywalizacji kobiet najszybsza była Linn Svahn, drugie miejsce zajęła Norweżka Kristine Stavaas Skistad (+1,79 sek), a trzecie Rosie Brennan (+2,77 sek). Na ósmej lokacie sklasyfikowana została liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Jessie Diggins. W gronie mężczyzn bezkonkurencyjny był Johannes Hoesflot Klaebo, który minął linię mety z czasem 2:27,24 min. Na drugiej pozycji finiszował Francuz Richard Jouve (+1,79 sek), a na trzeciej lider PŚ Harald Oestberg Amundsen (+2,21 sek). Do finału nie zakwalifikował się jeden z najlepszych sprinterów ostatnich lat Federico Pellegrino. Odpadli także Polacy. Maciej Staręga był 57. (+10,87 sek), a Kamil Bury zajął 60. miejsce.

Wyniki eliminacji kobiet

Wyniki eliminacji mężczyzn

10:50 - SKOKI NARCIARSKIE - Żadna z Polek nie awansowała do konkursu indywidualnego w Trondheim. Anna Twardosz zajęła 46., a Pola Bełtowska 48. miejsce w kwalifikacjach. Najlepsza okazała się Maria Eirin Kvandal (99,5 m). Drugie miejsce zajęła Eva Pinkelnig (99,5 m), a trzecie Nika Prevc (97,5 m).

10:35 - SKOKI NARCIARSKIE - Zakończyła się seria treningowa pań, przed zaplanowanym na godzinę 11:00 prologiem. Najlepszą zawodniczką okazała się w nim Nika Prevc. Słowenka wyprzedziła drugą Austriaczkę Evę Pinkelnig oraz swoją rodaczkę, Nikę Kriznar. Spośród dwóch reprezentantek Polski wyżej sklasyfikowana została trzydziesta czwarta Anna Twardosz. Czterdzieste dziewiąte miejsce zajęła Pola Bełtowska. PEŁNE WYNIKI