PK w Kranju: Klemens Murańka zwycięża, Peter Prevc tuż za podium

22:07, 07.07.2017 Aneta Kosiura Aktualizacja: 22:20, 07.07.2017

Podczas pierwszych zawodów inauguracyjnych Letni Puchar Kontynentalny w słoweńskim Kranju zwyciężył Klemens Murańka. Podium uzupełniło dwóch reprezentantów gospodarzy Miran Zupancic i Bor Pavlovic.

Polak w swoich skokach uzyskał dwukrotnie najlepszą odległość ( 108,0 m i 112,0 m) co dało mu zwycięstwo z przewagą 2,1 punktu. Tuż za nim sklasyfikowany został reprezentant gospodarzy Miran Zupancic ( 103,0 m i 111,5 m). Trzecie miejsce na podium wywalczył kolejny ze Słoweńców Bor Pavlovic (106,0 m i 111,0 m).

Poza czołową trójką sklasyfikowany został Peter Prevc,który uzyskał dziś odległości 105,5 metra oraz 109,5 metra. Najlepszą"10" zamknął Japończyk Yuken Iwasa ( 110,0 m i 104,5 m) razem z Tilenem Bartolem ( 103,5 m i 109,5 m).

Na 20. pozycji sklasyfikowany został kolejny z reprezentantów Polski Paweł Wąsek ( 108,0 m i 104,0 m), a 29. był Aleksander Zniszczoł ( 104,0 m  i 97,5 m).

Niestety do drugiej serii nie zakwalifikowali się Bartosz Czyż ( 100,0 m) oraz Przemysław Kantyka (98,5 m).