PK w Czajkowskim: Schmid zwycięża, Paweł Wąsek dziewiąty

15:04, 18.03.2017 Anna Felska

Zakończył się przedostatni w tym sezonie konkurs Pucharu Kontynentalnego. Na skoczni w Czajkowskim zwyciężył Niemiec Constantin Schmid. Najlepszy wynik w karierze osiągnął nasz junior Paweł Wąsek.

Reprezentant Niemiec Constantin Schmid po pierwszej serii i skoku na 98,5 m zajmował dopiero 4. lokatę. W finale poszybował jednak na 107 m i pewnie zwyciężył w konkursie. Drugie miejsce zajął prowadzący po pierwszej serii Jakub Janda, który w swoich skokach uzyskał 101,5 i 102,5 m, a do zwycięzcy stracił 4,2 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Clemens Aigner. Austriak wylądował na 100,5 i 101,5 m i tym samym zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej cyklu. Tuż za podium uplasował się Rosjanin Ilmir Hazedtinov (97 i 102 m).

Najlepszy w karierze wynik zanotował Paweł Wąsek. Nasz junior w swoich skokach uzyskał 99,5 oraz 98,5 m, co pozwoliło mu zajął wysoką 9. lokatę. Punkty zdobyło jeszcze dwóch Polaków. Jakub Wolny po skokach na 93 i 99 m zajął 19. miejsce. Natomiast Aleksander Zniszczoł (95,5 i 89 m) zajął 28. pozycję.

Pełne wyniki konkursu

W klasyfikicji generalnej Pucharu Kontynentalnego triumf zapewnił sobie Austriak Clemens Aigner (1091 pkt). Pewny drugiego miejsca może być również Słoweniec Miran Zupancic (888 pkt), który wyprzedza nieobecnego w Czajkowskim Nejca Dezmana (862 pkt). Teoretycznie szanse na podium ma jeszcze Daniel Huber, który do Słoweńca traci 95 pkt. Najwyżej z Polaków plasuje się startujący w Pucharze Świata Klemens Murańka, który zajmuje 13. miejsce.

Klasyfikacja generalna

Już jutro ostatni w tym sezonie konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Początek rywalizacji o godz. 9:00.