Pjongczang 2018: Sven Kramer mistrzem olimpijskim na 5000 m

fot. https://alchetron.com/

Poznaliśmy już pierwszych medalistów olimpijskich w łyżwiarstwie szybkim w Pjongczangu.  Złoty medal na dystansie 5000 m zdobył Holender Sven Kramer, który pobił również rekord olimpijski. Na podium stanęli także Kanadyjczyk Ted-Jan Bloemen i Sverre Lunde Pedersen.

Rywalizacja na 5000 m odbyła się bez niespodzianek. Zwyciężył faworyt Sven Kramer, który z czasem 6:09.76 pobił również olimpijski rekord. Drugie miejsce zajął reprezentant Kanady Ted-Jan Bloemen, który do Kramera stracił 1,85 s ale srebrny medal zwyciężył o zaledwie 0,002 s. Sverre Lunde Pedersen musiał zadowolić się brązowym medalem. Ze znaczną stratą poza podium wylądował reprezentant Nowej Zelandii Peter Michael (+4,31). Piąte miejsce zajął Koreańczyk Seung-Hoon Lee, który do triumfatora stracił 4,39 s. Belg Bart Swings (+4,81) zajął 6. lokatę. Na kolejnych miejscach w czołowej dziesiątce uplasowali się również:
Holender Jan Blokhuijsen (+4,99), Włoch Nicola Tumolero (+5,72), Japończyk Seitaro Ichinohe (+6,79) i Niemiec Patrick Beckert (+8,15).

Jedyny startujący reprezentant Polski Adrian Wielgat z czasem 6:31.71 zajął ostatnie, 22. miejsce.

Pełne wyniki 

źródło: informacja własna 

Anna Felska

Anna Felska

Zastępca Redaktora Naczelnego at Sportsinwinter.pl
Anna Felska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.