OOM Małopolska 2017: Łuczak i Białobrzycki najlepsi także w slalomie gigancie i kombinacji

17:49, 21.02.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 19:19, 21.02.2017
reo

Drugiego dnia zmagań w narciarstwie alpejskim podczas XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych Małopolska 2017 w kategorii junior B ponownie zwyciężyli Magdalena Łuczak i Przemysław Białobrzycki, którzy byli również zwycięzcami wczorajszego slalomu. Tym razem ta dwójka okazała się najlepsza w slalomie gigancie oraz w kombinacji na Harendzie w Zakopanem.

Magdalena Łuczak (MitanSki Zakopane) miała najlepszy czas zarówno w pierwszym jak i drugim przejeździe giganta. Jednak nie miała już tak dużej przewagi jak wczoraj. Katarzynę Wójcik (KS Narciarnia Nowy Sącz), która zajęła drugie miejsce pokonała ona o 0,51 sek. Wójcik także wczoraj stała na drugim stopniu podium. Trzecie miejsce zajęła Aniela Sawicka (KS MMS Dendysski) ze stratą 3,15 sek. Na czwartej pozycji została sklasyfikowana Karolina Haratek (MKS Skrzyczne Szczyrk SMS), której zabrakło do trzeciego miejsca 0,16 sek. Piąta była Gabriela Hopek (KNN Siepraw-Ski), która straciła do zwyciężczyni 5,22 sek.

Najlepszym juniorem w slalomie gigancie został Przemysław Białobrzycki (KS Beskidy SMS Szczyrk). Na drugim miejscu uplasował się Bartłomiej Sanetra (MKS Skrzyczne Szczyrk SMS) ze stratą 1,59 sek. Na najniższym stopniu podium stanął Leon Blanc (+2,69 sek., WKN Warszawa SMS Szczyrk). Piąte miejsce zajął Piotr Bosak (+2,82 sek., KS MMS Dendysski), a szóste Kacper Kowalski (+2,95 sek., MitanSki Zakopane).

Wyniki, slalom gigant - juniorka B

Wyniki, slalom gigant - junior B

Dziś zapadły także rozstrzygnięcia w kombinacji, złożonej z jednego przejazdu giganta i jednego przejazdu slalomu. Do kombinacji wliczony był pierwszy przejazd z zawodów w gigancie. W konkurencji łączonej kobiet zwycięstwo odniosła Magdalena Łuczak. Katarzyna Wójcik, która zajmowała drugie miejsce po gigancie, spadła na pozycję trzecią. Na drugie miejsce wskoczyła Aniela Sawicka, która po pierwszej części była czwarta. Najlepszy czas slalomu pozwolił jej zbliżyć się do rezultatu Łuczak, do której straciła ona ostatecznie 1,17 sek. Strata Karoliny Wójcik była niewiele większa, bo wyniosła 1,28 sek.

W kombinacji chłopców również po raz trzeci na tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży wygrał Przemysław Białobrzycki.  Drugie miejsce zajął Kacper Kowalski, który po gigancie zajmował dopiero 11. pozycję. Jednak w slalomie był on najlepszy i przesunął się o kilka miejsc w górę. Nie zdołał jednak odrobić całych strat do Białobrzyckiego i uzyskał łączny czas o 1,85 sek. gorszy. Na miejscu trzecim został sklasyfikowany dziewiąty po gigancie Bartosz Szkoła (+2,50 sek.).