Narciarstwo alpejskie: Stacey Cook kończy karierę

fot. Foto: Stefan Brending / Lizenz: Creative Commons CC-BY-SA-3.0 de

W przyszłym sezonie na narciarskich stokach Pucharu Świata nie zobaczymy już amerykańskiej zawodniczki Stacey Cook. Trzydziestoczteroletnia narciarska zakończyła karierę.

– Po jednym zachodzie słońca przychodzi kolejny jego wschód – napisała na swoim profilu facebookowym Stacey Cook, dając tym samym do zrozumienia swoim fanom, ze postanowiła zakończyć swoją przygodę ze sportem wyczynowym. Specjalizująca się w konkurencjach szybkościowych Amerykanka trzykrotnie meldowała się na podium Pucharu Świata w zjeździe. Zawsze było to w Lake Louise. Ostatni raz ta sztuka powiodła się jej 4 lata temu. – Zakochałam się w byciu sportowcem i w tym wszystkim, co przyniósł, czyli podróże, przyjaźnie, inspiracje i szanse – przyznała Cook. Teraz zamierza realizować swoje inne pasje i marzenia. – Chociaż nadal czuję wiele miłości do narciarstwa, czuję się bardziej zainspirowana swoimi możliwościami na innej ścieżce życia – dodawała czwarta zawodniczka klasyfikacji zjazdu w sezonie 2013/2014.

Źródło: facebook.com/StaceyCookUSA

Jedna myśl na temat “Narciarstwo alpejskie: Stacey Cook kończy karierę

  • 7 lipca 2018 o 18:00
    Permalink

    Szkoda, że nie dane było jej rywalizować w Pjongczangu. Po wypadku w Garmisch, odniesionej przez to kontuzji i wieku, można było się spodziewać takiej decyzji 🙁

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.