MŚJ w Otepaa: Drugie złoto Kamili Żuk!

14:26, 03.03.2018 Daniel Topczewski Aktualizacja: 14:58, 03.03.2018

Kamila Żuk wywalczyła w estońskiej miejscowości Otepaa drugie złoto mistrzostw świata juniorek. Polka tym razem była bezkonkurencyjna w sprincie. Srebro zdobyła Czeszka Marketa Davidova, a brąz Francuzka Myrtille Begue. Z dobrej strony zaprezentowała się także Natalia Tomaszewska, która była 12.

To już drugi tytuł mistrzyni świata dla Kamili Żuk, która wcześniej triumfowała w biegu indywidualnym. W dzisiejszym sprincie ponownie zaprezentowała się świetnie, zaliczając tylko jeden niecelny strzał na drugim strzelaniu. Bardzo dobry bieg pozwolił jej na pewne zwycięstwo. Druga Czeszka Marketa Davidova z dwoma błędami na strzelnicy straciła do Polki 26 s. Brązowy medal wywalczyła reprezentantka Francki Myrtille Begue, która mimo bezbłędnego strzelania do Żuk straciła 52 s.

Tuż za podium uplasowała się Valeriia Vasnetcova. Rosjanka dwukrotnie pomyliła się na strzelnicy, co przełożyło się na dość znaczną stratę 1:22.0 do triumfatorki. Na 5.miejscu znalazła się Słowenka Urska Poje, która z jednym pudłem na metę dotarła 3 sekundy po Rosjance. Czołową szóstkę zamknęła kolejna reprezentantka Rosji Emma Timerbulatova (+1:30.2).

Dobrze zaprezentowały się pozostałe Polki, które przyzwoicie radziły sobie szczegołnie na strzelnicy. Natalia Tomaszewska podobnie jak Żuk na strzelnicy popełniła tylko jeden błąd. Nieco słabszy bieg zadecydował, że wylądowała poza pierwszą dziesiątką, zajmując 12. miejsce ze stratą 2:13.6. Kolejna reprezentantka Polski Kamila Cichoń także z jednym pudłem zajęła 31. miejsce. Aż pięć niecelnych strzałów oddała Paulina Pawliczek (+5:42.3), która zajęła 60. miejsce.

Już jutro czeka nas bieg pościgowy, do którego ponownie w roli faworytki przystąpi Kamila Żuk. Czy Polka wywalczy trzeci medal na tych mistrzostwach? Początek zawodów o godz. 13:15.