MŚ w saneczkarstwie: Wolfgang Kindl mistrzem świata w jedynkach

16:15, 29.01.2017 Kamil Karczmarek

Wolfgang Kindl na długo zapamięta mistrzostwa świata w Igls. Austriak wygrał zmagania jedynek mężczyzn. W sztafecie najlepsi byli Niemcy, Polacy uplasowali się na 8. miejscu.

Dla Wolfganga Kindla to drugi złoty medal mistrzostw świata w ten weekend. W piątek reprezentant gospodarzy wygrał sprint, dzisiaj wywalczył najbardziej prestiżowy tytuł. O pierwszym ślizgu Kindl miał tylko 4 tysięczne części sekundy przewagi nad Romanem Rjepiłowem. W drugim przejeździe Austriak pojechał jeszcze lepiej i powiększył przewagę nad Rosjaninem do 62 tysięcznych. Trzecie miejsce zajął Dominik Fischnaller. Po pierwszej części zawodów Włoch plasował się dopiero na 6. miejscu, ale po pierwszym ślizgu wskoczył na podium.

Sensacją jest brak medalu dla saneczkarzy z Niemiec. Najlepszy zawodnik z tego kraju Johannes Ludwig zajął 4. lokatę. Tytułu nie obronił Felix Loch, który był dopiero 6., co świadczy o tym, że legenda saneczkarstwa jest aktualnie bez formy.

Niezbyt dobrze zaprezentowali się Polacy. Na mistrzostwach świata w Igls nikt z naszych reprezentantów nie znalazł się w drugim ślizgu. Maciej Kurowski ze stratą ponad 7 dziesiątych części sekundy był 29. Mateusz Sochowicz w końcówce popełnił błąd i zajął 36. miejsce.

Wyniki zawodów jedynek

Mistrzem świata do lat 23 został nie kto inny jak Roman Rjepiłow. Srebro zdobył Austriak Armin Frauscher, a brąz wywalczył Włoch Theo Gruber. W klasyfikacji młodzieżowców Mateusz Sochowicz uplasował się na 14. pozycji.

Wyniki zawodów jedynek do lat 23

Reprezentacja Niemiec dawno nie miała tyle problemów z wygraną rywalizacji sztafet. Dzisiaj na torze olimpijskim w Igls złoto zdobyli Tatjana Huefner, Johannes Ludwig i Toni Eggert/Sascha Benecken. Po przejazdach jedynek Niemcy przegrali z Amerykanami. Jednak po ślizgu mistrzów świata w dwójkach Toni Eggerta i Saschy Beneckena sztafeta naszych zachodnich sąsiadów wyprzedziła ekipę Stanów Zjednoczonych o 190 tysięcznych części sekundy. Amerykanie startowali w składzie Erin Hamlin, Tucker West i Matt Mortensen/Jayson Terdiman. Brązowy medal wywalczyli Rosjanie (Tatiana Iwanowa, Roman Rjepiłow i Aleksander Denisiew/Władisław Antonow), którzy minimalnie wyprzedzili Włochów i Austriaków.

Swój cel jakim było zajęcie miejsca w czołowej "8" osiągnęła sztafeta z naszego kraju. Natalia Wojtuściszyn, Maciej Kurowski i duet Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski ze stratą blisko 1,5 sekundy do zwycięzców uplasowali się na 8. pozycji. W rywalizacji wystartowało 15 zespołów, przejazdu nie ukończyli reprezentanci Kazachstanu.