MŚ w saneczkarstwie: Niemieckie triumfy na torze w Igls

15:29, 28.01.2017 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 15:46, 28.01.2017

Podczas dzisiejszych zawodów na mistrzostwach świata w Igls złote medale wywalczyli reprezentanci Niemiec. W jedynkach kobiet wygrała Tatjana Huefner, a w dwójkach Niemcy zajęli wszystkie miejsca na podium. Złoty medal zdobyli Toni Eggert/Sascha Benecken. Polacy zaprezentowali się słabo.

Tatjana Huefner zdominowała rywalizację w jedynkach kobiet. Niemiecka saneczkarka prowadzi po pierwszym przejeździe i zdołała obronić prowadzenie i zdobyć tytuł mistrzyni świata. Łączny czas dwóch przejazdów Niemki to 1:19.712.  Drugą lokatę zajmowaną po pierwszym ślizgu w drugiej odsłonie rywalizacji obroniła Erin Hamlin, która zdobyła srebrny medal. Amerykanka przegrała z Huefner o 213 tysięcznych części sekundy. Brązowy medal przypadł Kimberley McRae, która po pierwszym ślizgu zajmowała 10. lokatę. Z trzeciego na piąte miejsce spadła druga z Kanadyjek Alex Gough. W pierwszym ślizgu bardzo źle pojechała Natalie Geisenberger, która po połowie zawodów była 17. W drugim przejeździe obrończyni tytułu ustanowiła nowy rekord toru i ostatecznie zajęła 6. miejsce. Dla niej jest to i tak wielka porażka.

Wyniki zawodów kobiet

Czwarte miejsce zajęła Summer Britcher. Amerykanka została mistrzynią świata do lat 23. W tej kategorii zawodów wyprzedziła ona Niemkę Julię Taublitz oraz Rosjankę Wiktorię Demczenko.

Wyniki zawodów kobiet do lat 23

Niestety, w drugim ślizgu zabrakło Polek, które nie uplasowały się w czołowej dwudziestce. Ewa Kuls z czasem 40.362 zajęła 24. lokatę. Natalia Wojtuściszyn uzyskała wynik 40.445 co dało jej 28. miejsce.

W dwójkach wszystkie Niemcy zajęli wszystkie miejsca na podium. Złoto zdobyli Toni Eggert/Sascha Benecken, którzy wygrali z czasem 1:19.005. Srebro zdobyli Tobias Wendl/Tobias Arlt, którzy po pierwszym ślizgu byli na 3. pozycji. Obrońcy tytułu wyprzedzili Robina Geueke i Davida Gamma, którzy wywalczyli brąz.

Na awans do drugiego ślizgu i na medal w rywalizacji do lat 23 liczyli Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Nasza dwójka z wynikiem 40.171 zajęła 20. miejsce i nie awansowała do drugiego ślizgu. W klasyfikacji młodzieżowej Polacy uplasowali się na 4. miejscu. Złoto zdobyli Austriacy Thomas Steu i Lorenz Koller, którzy w zawodach głównych zajęli 10. pozycję.