MŚ w Oberstdorfie: Seria próbna dla Daniela Andre Tandego

Norweg Daniel Andre Tande wygrał serię próbną przed dwoma ostatnimi seriami rywalizacji indywidualnej podczas Mistrzostw Świata w lotach narciarskich w niemieckim Oberstdorfie. Tuż za nim znalazł się lider naszej kadry Kamil Stoch. Obaj zawodnicy stwartowali w trudnych warunkach i z obniżonego rozbiegu.

Większość zawodników w serii próbnej  oddawało swój skok z 22 belki. Tande uzyskał w swojej próbie 211,5 metra skacząc z rozbiegu o jeden poziom niższego. Trzy punkty stracił do niego sklasyfikowany na 2 miejscu Kamil Stoch (215,5 metra), który skakał w nieco korzystniejszych warunkach, ale z tak samo długiego rozbiegu. Prowizoryczne podium dopełnił Andreas Stejrnen po skoku na odległość 216,5 metra, który był pierwszym skaczącym z nieco krótszym najazdem na próg.

Pozostali Polacy wypadli bardzo dobrze – 2 z nich ostatecznie znalazło się nawet w najlepszej „10”. Byli to Dawid Kubacki (7 miejsce, 203,5 metra) i Piotr Żyła (10 miejsce, 201 metrów). Nieco niżej, bo na 17 miejscu sklasyfikowano Stefana Hulę, który uzyskał jedynie 181 metrów, dostając jednak 20 punktów rekompensaty za wiatr, przez bardzo niekorzystne warunki, w jakich przyszło mu oddać swój skok.

PEŁNE WYNIKI

Pierwsza seria konkursowa rozpocznie się o godzinie 16:00. Na jutro przewidziano konkurs drużynowy.

Jakub Balcerski

Szef działu skoki narciarskie, dziennikarz Polskiego Radia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.