MŚ w Hochfilzen: Niemcy pierwszymi złotymi medalistami

16:26, 09.02.2017 Daniel Topczewski

Reprezentacja Niemiec zdobyła złoty medal w konkurencji sztafet mieszanych (2x6 km i 2x 7,5 km) podczas mistrzostw świata w Hochfilzen. Na podium stanęli także Francuzi i Rosjanie. Polacy zajęli 23. miejsce w gronie 25 sztafet.

Sztafety mieszane kolejny rok z rzędu zainaugurowały zmagania w mistrzostwach świata w biathlonie. Tytułu sprzed roku bronili Francuzi, którzy wtedy wyprzedzili Niemców i Norwegów. Trójkolorowi poważnie podeszli do swojego zadania, bowiem wystawili najmocniejszy skład z Martinem Fourcade`em na czele.

Zawody wygrali jednak reprezentanci Niemiec, którzy pobiegli w zestawieniu: Vanessa Hinz, Laura Dahlmeier, Arnd Peiffer i Simon Schempp. Nasi zachodni sąsiedzi prowadzenie objęli już na półmetku, gdy swoją zmianę wygrała Dahlmeier. Arnd Peiffer zwiększył zapas czasowy swojej sztafety do 20 sekund i sprawił, że Simon Schempp mógł już niemal w pełni kontrolować losy wydarzeń na biathlonowej trasie w Hochfilzen. Daleko z tyłu zostali za to Francuzi, bowiem Quentin Fillon-Maillet musiał pokonać rundę karną.

Ostatnia zmiana nie przyniosła wielkich zmian na czele. Schempp swobodnie dowiózł swoją przewagę chociaż w końcówce do ataku poderwał się duet Shipulin - Fourcade. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata odrobił na trzech okrążeniach niemal minutę do prowadzących Niemców, ale nie był w stanie wyprzedzić 28-latka z Mutlangen. Ostatecznie Francuzów sklasyfikowano na drugiej pozycji i przypadł im w udziale tytuł wicemistrzów świata. Brązowy medal wywalczyli Rosjanie, którzy wystartowali w składzie: Olga Podchufarova, Tatiana Akimova, Aleksandr Loginov i Anton Shipulin.

Polacy nie wystąpili w najmocniejszym zestawieniu i odbiło się to na końcowym wyniku. Sztafeta z Anną Mąką, Kingą Mitoraj, Łukaszem Szczurkiem i Rafałem Penarem została sklasyfikowana na 23. miejscu w gronie 25 zespołów. Strata biało-czerwonych wyniosła +6:58,3 min.

Źródło: inf. własna