MŚ w Gangneung: Polacy kończą mistrzostwa bez medalu

13:33, 12.02.2017 Franek Damboń

fot: onet.pl fot: onet.pl

Dziś w Koreańskim Gangneung ostatni dzień rywalizacji panczenistów na Mistrzostwach Świata. Podczas tych kilku dni walki o medale reprezentacja Polski nie wywalczyła ani jednego krążka.

Na dystansie 1500 m kobiet złoto zdobyła Amerykanka Heather Richardson-Bergsma (1:54.08 s). Drugie miejsce zajęła reprezentantka Holandii Ireen Wust (+0.11 s). Brąz zdobyła Japonka Miho Takagi (+1.04 s). Poza podium na czwartym i piątym miejscu znalazły się Holenderki. Najlepiej z Polek spisała się Katarzyna Bachleda-Curuś, która zajęła 8. miejsce (+3.43 s). Czołową dziesiątkę zamknęła Natalia Czerwonka (+3.79 s). Na 13. miejscu uplasowała się Luiza Złotkowska (+4.62 s). W tej konkurencji wystartowało 24. zawodniczek.

Pełne wyniki biegu na 1500 m kobiet

Wśród mężczyzn podczas rywalizacji na 1500 m zwyciężył Holender Kjeld Nuis (+ 1:44.36 s). Srebro zdobył Rosjanin Denis Yuskov (+0.31 s). Trzecie miejsce z brązowym medalem przypadło Holendrowi Svenowi Kramerowi (+1.14 s). Na czwartym miejscu znalazł się Kanadyjczyk Vincent De Haitre (+1.43 s). Dwóch Polaków zakończyło rywalizacje w pierwszej dziesiątce. 8. miejsce zajął Jan Szymański (+2.38 s), a na 10. pozycji Konrad Niedźwiecki (+2.42 s). Poniżej oczekiwań polskich kibiców spisał się Zbigniew Bródka, który uplasował się na 21. miejscu (+3.22 s).

Pełne wyniki biegu na 1500 m mężczyzn

Ostatnią konkurencją, w której rywalizowały Panie na Mistrzostwach Świata w Gangeung, był start masowy. Złoto zdobyła reprezentantka gospodarzy Bo-Reum Kim (8:00.79 s). Srebro zdobyła Japonka Nana Takagi (+0.11 s), natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Amerykanka Heather Richardson-Bergsma (+0.83 s). Tuż za podium znalazła się Włoszka Francesca Lollobrigida(+0.83 s) , a na 5. miejscu Chinka Dan Guo (+3.25 s). Najwyżej ze startujących Polek uplasowała się Luiza Złotkowska (+3,24 s) zajmując 7. miejsce. Na miejscu 19. bieg ukończyła druga z Polek, Magdalena Czyszczon.

Pełne wyniki biegu ze startu masowego kobiet

U mężczyzn w starcie masowym złoto zdobył Amerykanin Joey Mantia (7:40.16 s). Drugie miejsce wywalczył Francuz Alexis Contin (+0.95 s), a brąz przypadł Kanadyjczykowi Olivierowi Jeanowi (+7.46 s). Na 4. miejscu znalazł się Białorusin Vitaly Mikhailov (+7.59 s). Z dobrej strony spisał się jedyny Polak startujący w tej konkurencji, Roland Cieślak, który rywalizacje ukończył na dobrym 6. miejscu (+ 10.48 s).