MP w saneczkarstwie: Zwycięstwa Kuls, Chmielewskiego i dwójki Chmielewski/Kowalewski

fot.pap.pl

W weekend na torze w łotewskiej Siguldzie rozegrano mistrzostwa Polski w saneczkarstwie. Trzy złote medale zdobył Wojciech Chmielewski: w jedynkach, w drużynie i w dwójkach z Jakubem Kowalewskim. Jedynki kobiet wygrała Ewa Kuls.

Na starcie w Siguldzie stanęła cała czołówka polskiego saneczkarstwa z wyjątkiem Macieja Kurowskiego. Otworzyło to drogę innym zawodnikom do wywalczenia złotego medalu w jedynkach. Okazję wykorzystał Wojciech Chmielewski, który triumfował z czasem 1:25.556. Srebro wywalczył Mateusz Sochowicz (1:26.011), a brąz Kacper Tarnawski (1:26.094).

Wojciech Chmielewski zdobył również złoto w dwójkach. W tej konkurencji triumf Chmielewskiego i Jakuba Kowalewskiego nie był żadną niespodzianką. Polacy świetnie startujący w Pucharze Świata uzyskali wynik 1:10.337 i o blisko 4 dziesiąte części sekundy pokonali dwójkę Artur Petyniak/Adam Wanielista.

Niespodzianki nie było także w zmaganiach kobiet. Złoty medal zdobyła Ewa Kuls, która wygrała oba ślizgi i uzyskała łączny rezultat 1:21.819. Drugie miejsce zajęła Klaudia Domaradzka (1:23.104), a trzecie Natalia Jamruz (1:24.346). Druga z Polek startujących w Pucharze Świata, czyli Natalia Wojtuściszyn nie ukończyła pierwszego przejazdu.

W rywalizacji drużynowej liczyła się suma czasów w zawodów jedynek i dwójek. Wygrali Chmielewski, Chmielewski/Kowalewski i Domaradzka.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.