Mistrzostwo Francji w kombinacji alpejskiej dla Victora Muffat-Jeandet

20:34, 30.03.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 16:21, 31.03.2017

Po kobietach, do udziału w Mistrzostwach Francji w Val Thorens w konkurencjach szybkościowych przystąpili panowie. Dziś rywalizowali oni w kombinacji alpejskiej, w której najlepszy okazał się Victor Muffat-Jeandet.

Po supergigancie na prowadzeniu był Blaise Giezendanner. Miał on przewagę 0,19 sek. nad Szwajcarem Pierrem Bugnardem i 0,34 sek. nad Adrienem Theaux. Na czwartym miejscu plasował się Cyprien Sarrazin ze stratą 0,42 sek., na piątym i szóstym kolejni Szwajcarzy: Justin Murisier (+0,56 sek.) i Loic Meillard, który dzielił pozycję z Victorem Muffat-Jeandetem (+0,67 sek.). Ósmy był Mathieu Faivre (+0,80 sek.), dziewiąty Mathieu Bailet (+0,89 sek.), a dziesiąty Nils Allegre (+1,08 sek.).

Wyniki po super G

Żaden z trzech czołowych zawodników supergiganta nie zdołał stanąć na podium kombinacji. Na pierwsze miejsce awansował Victor Muffat-Jeandet, który został Mistrzem Francji, na drugie Cyprien Sarrazin, który w slalomie stracił do dzisiejszego zwycięzcy 0,74 sek. i w sumie był gorszy o 0,49 sek. Najlepszy czas przejazdu trasy slalomu zanotował Maxime Rizzo. Udało mu się dzięki temu przesunąć z 22. na 3. miejsce (+1,09 sek.) i zdobyć medal Mistrzostw Francji w kombinacji alpejskiej. Czwarte miejsce zajął Loic Meillard (+1,36 sek.), piąte Blaise Giezendanner (+1,52 sek.), szóste Baptiste Alliot Lugaz (+1,55 sek.), siódme Andorczyk Joan Verdu (+1,68 sek.), a ósme Adrien Theaux (+1,70 sek.). Na dziewiątej pozycji został sklasyfikowany Mathieu Faivre, a na dziesiątej Paul Perrier.