Memoriał B. Czecha i H. Marusarzówny: Zwycięstwa Szwajcarów i Czeszek

10:40, 15.02.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 11:26, 15.02.2017

W Zakopanem w pierwszych dwóch dniach tego tygodnia (13-14. lutego) odbyły się zawody FIS w narciarstwie alpejskim w slalomie - Memoriał Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny. Całkiem dobrą obsadę miały zawody mężczyzn, a to również za sprawą odbywającego się wcześniej Pucharu Europy w Zakopanem, po którym niektórzy zawodnicy zostali w stolicy polskich Tatr na zawody niższej rangi.

Pierwszego dnia w zmaganiach mężczyzn zwyciężył Szwajcar Anthony Bonvin. Drugie miejsce zajął jego rodak Marc Rochat (+0,13 sek.), który dzień wcześniej stał na podium w Pucharze Europy. Trzecie miejsce zajął 19-letni Francuz Clement Noel (+0,26 sek.). Najlepszym z Polaków był Piotr Habdas (+5,23 sek.), który zajął 9. miejsce. Na niższym poziomie stały zawody kobiet, w których całe podium zajęły Czeszki. Wygrała Veronika Rudolfova, druga była Monika Zemanova (+0,49 sek.), a trzecia Barbora Novakova, która do zwyciężczyni straciła prawie 5 sekund. Jedyną Polką, która ukończyła dwa przejazdy była Paulina Hopek sklasyfikowana na 5. miejscu (+7,50 sek.).

Wyniki zawodów mężczyzn 13.02.

Wyniki zawodów kobiet 13.02

Drugie zawody mężczyzn również zakończyły się zwycięstwem Szwajcara. Wczorajszy zwycięzca nie ukończył pierwszego przejazdu (wypadło w nim w sumie 47 zawodników), a triumfował Marc Rochat. Drugie miejsce zajął Francuz Maxime Rizzo (+2,51 sek.), a trzecie reprezentant Polski Dominik Białobrzycki (+6,06 sek.). W konkurencji kobiet wygrała Monika Zemanova z Czech. Jej rodaczka Barbora Novakova uplasowała się na 2. miejscu (+5,17 sek.). Trzecia była Słowaczka Eva Trajcikova (+5,93 sek.). Spośród Polek najlepiej spisała się Aleksandra Malinowska, która zajęła 7. miejsce (+12,90 sek.).