Medale mistrzostw Polski w biathlonie rozdane

fot. M. Król

Duszniki-Zdój były gospodarzem mistrzostw Polski w biathlonie na nartorolkach. Zawody odbywały się przy niskiej jak na lato temperaturze, ale można to potraktować jako przeprawę przed zimą.

W sobotę wieczorem rozdane zostały pierwsze medale Mistrzostw Polski w biathlonie na nartorolkach. Rywalizowano w sprintach, a gospodarzem imprezy były Duszniki-Zdrój. Zawody rozgrywane były przy sztucznym świetle. Najlepiej w takich okolicznościach poradziła sobie Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec), która nieznacznie wyprzedziła Monikę Hojnisz (AZS AWF Katowice). Na trzecim miejscu sklasyfikowano Kamilę Żuk (AZS AWF Katowice). Wśród mężczyzn tytuł mistrza Polski sprzed roku obronił Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec), któremu na podium towarzyszyli Andrzej Nędza-Kubiniec oraz Łukasz Szczurek (obaj BKS WP Kościelisko).

Dzień później rozgrywano biegi na dochodzenie. O wygraną w biegu seniorek walczyły Monika Hojnisz oraz Krystyna Guzik (AZS AWF Katowice). Decydujące okazało się trzecie strzelanie, na którym Hojnisz była bezbłędna, a jej koleżanka z kadry musiała biegać jedną karną rundę. Na mecie różnica między zawodniczkami wyniosła 13 sekund. Blisko półtorej minuty do zwyciężczyni straciła Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec). Mistrzyni Polski w sprincie spudłowała sześciokrotnie i na ostatnią pętlę biegową wybiegała jako czwarta. Na trasie udało jej się wyprzedzić Kingę Mitoraj (BKS WP Kościelisko), która po raz drugi na tych mistrzostwach zajęła miejsce tuż poza podium.

Wśród mężczyzn oglądać mogliśmy popis Mateusza Janika, który zaprezentował co to znaczy sportowa złość. W sobotnim sprincie zawalił strzelanie i zajął dopiero szóste miejsce. W niedzielę spudłował tylko raz i sięgnął po złoto. Drugą lokatę utrzymał Andrzej Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko), a na trzecie miejsce spadł Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec), który siedmiokrotnie pokonywał karną rundę.

Źródło: Polski Związek Biathlonu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.