Maciej Krężel i Igor Sikorski startowali w PE w Pitztal

17:16, 13.12.2016 Marek Cielec

W dniach 12-13 grudnia odbyły się kolejne zawody PE w narciarstwie alpejskim niepełnosprawnych w Pitztal. Startowali w nich Polacy Maciej Krężel w konkurencji niewidomych i niedowidzących i w kategorii osób jeżdżących w pozycji siedzącej Igor Sikorski.

W pierwszych zawodach w gigancie Krężel jeżdżący z przewodniczką Anną Ogarzyńską zajął szóste miejsce. Zwyciężył Miroslav Haraus, do którego Krężel stracił 6,05 sek. Dwukrotnie zawodnicy rywalizowali w supergigancie. W tej konkurencji podwójne zwycięstwo odniósł Haraus, a Krężel zajął 4. (+3,80 sek.) i 6. (+2,95 sek.) miejsce.

Igor Sikorski w slalomie gigancie był 13. ze stratą 8,13 sek. do triumfatora zawodów Georga Kreitera. W supergigancie było już lepiej i polski zawodnik uplasował się na 6. (+1,85 sek.), a następnie na 5. (+2,98 sek.) miejscu. Dwie wygrane zapisał na swoim koncie Christoph Kunz.

Pełne wyniki slalomu giganta

Pełne wyniki 1. supergiganta

Pełne wyniki 2. supergiganta

W najbliższy czwartek, piątek i sobotę odbędą się pierwsze w sezonie zawody Pucharu Świata w Kühtai. Zawodnicy startować będą w slalomie oraz dwa razy w gigancie.