LPK w Rasnovie: Paschke najlepszy, Murańka w „10”

Niemiec Pius Paschke okazał się najlepszy w konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w rumuńskim Rasnovie. Skoki na odległość 95,5 i 94 metrów pozwoliły mu na odniesienie drugiego zwycięstwa w tegorocznym cyklu. W zawodach punktowało 4 Polaków, na czele z liderem klasyfikacji generalnej Klemensem Murańką.

Za reprezentantem naszych zachodnich sąsiadów znaleźli się Słoweniec Timi Zajc (93,5 oraz 95 metrów) i Norweg Joachim Hauer (93,5 i 94,5 metra). W najlepszej „10” konkursu znalazł się także sklasyfikowany najwyżej z Biało-Czerwonych – Klemens Murańka. Zakopiańczyk utrzymał pozycję lidera LPK po 10 z 13 konkursów, zajmując 8 miejsce (93,5 oraz 94 metry). Do zwycięzcy stracił 10,8 punktu.

W drugiej serii zawodów zaprezentowało się jeszcze 3 naszych zawodników – Aleksander Zniszczoł, który zakończył zmagania na 11 miejscu (90,5 oraz 91,5 metra), a także 14 Jan Ziobro (89 oraz 90 metrów) i meldujący się 10 lokat niżej Przemysław Kantyka (91 oraz 86,5 metra). Słabszą próbę zaliczył Bartłomiej Kłusek (86,5 metra), co dało jedynie 32 pozycję.

PEŁNE WYNIKI

Następny konkurs w Rasnovie zaplanowany został na jutro i zostanie rozegrany o godzinie 9. Pierwszą serię konkursową poprzedzi seria próbna, startująca o 8. To przedostatni weekend całego cyklu, a jeśli Murańka jutro zyska przynajmniej 37 punktów przewagi nad Piusem Paschke, to zapewni sobie zwycięstwo w tegorocznym LPK.

Źródło: fis-ski.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.