LPK: Tepes wygrywa w Klingenthal, Ziobro trzeci

12:04, 01.10.2016 Anna Felska
reo

Jurij Tepes

Za nami ostatni konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w tym sezonie. Na skoczni w Klingenthal najlepszy okazał się Słoweniec Jurij Tepes.

Tepes po pierwszej serii i skoku na 128 m zajmował 5. pozycję. W finałowej próbie poszybował na 141,5 m, co pozwoliło mu zwyciężyć w dzisiejszych zawodach. Drugie miejsce zajął reprezentant Norwegii Joacim Oedegaard Bjoereng, który w swoich skokach uzyskał 138,5 i 135 m. Na najniższym stopniu podium stanął  Jan Ziobro, który po świetnym drugim skoku na 139 m awansował z 14. pozycji. W pierwszej dziesiątce po dobrych skokach na 131,5 i 136,5 m znalazł się również Aleksander Zniszczoł, który zajął 8. miejsce.

W serii finałowej dobrze zaprezentował się także Bartłomiej Kłusek, który po skokach na 132,5 i 138 m zajął 14. pozycję. W trzeciej dziesiątce uplasowało się jeszcze trzech reprezentantów Polski: Andrzej Stękała (125,5 i 130 m), Stanisław Biela (128 i 126,5 m) oraz Przemysław Kantyka (125,5 i 125 m), którzy zajęli odpowiednio 22, 27 i 29. miejsce.

Pełne wyniki konkursu

Dzisiejszy konkurs był ostatnim konkursem tegorocznej edycji Letniego Pucharu Kontynentalnego. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Niemiec Markus Eisenbichler, który zgromadził 618 pkt. Drugie miejsce zajął reprezentant Polski Jan Ziobro (438 pkt), który tylko o 8 pkt wyprzedził Roka Justina ze Słowenii. W pierwszej dziesiątce, na 5. miejscu znalazł się również Aleksander Zniszczoł (337 pkt).