Lotos Cup 2016: Kolejne zawody za nami

13:10, 28.01.2016 Anna Felska Aktualizacja: 14:27, 28.01.2016
reo

Wczoraj, czyli w środę 27 stycznia na skoczniach w Szczyrku podczas kolejnej edycji Lotos Cup rywalizowali zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy, Łotwy i Kazachstanu. Był to już czwarty konkurs skoków narciarskich z cyklu Lotos Cup oraz seria do kombinacji norweskiej w tym sezonie.

Rywalizację rozpoczęli najmłodsi zawodnicy startujący w kategorii junior E. Na skoczni HS44 najlepiej spisał się Wiktor Szozda. Drugi Jan Rzadkosz do zwycięzcy stracił niemal 8 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Chraścina. W kategorii junior D triumfował Jan Habdas przed Adamem Niżnikiem i Krystianem Zygmuntowiczem. Trzeci triumf w tym sezonie odniósł natomiast Tomasz Pilch, który stratuje w kategorii junior C. Drugie miejsce zajął Kacper Juroszek a trzeci był Kacper Stosel. Wracający po kontuzji Dominik Kastelik nie dał szans rywalom w kategorii junior B i pewnie odniósł zwycięstwo. Drugiego lidera cyklu Dawida Jarząbka wyprzedził o 14,5 pkt. Na trzecim stopniu podium stanął reprezentant Ukrainy Stepan Pasichnyk.

Największe zainteresowanie z pewnością wzbudziła rywalizacja zawodników w kategorii junior A oraz senior, którzy rywalizowali o miejsce w składzie na zawody Pucharu Kontynentalnego. Zwycięstwo w kategorii junior A po skokach na 101,5 i 102 m odniósł Przemysław Kantyka, który tym samym zapewnił sobie udział w konkursie Pucharu Kontynentalnego Bischofshofen. Aż 30 pkt stracił do niego drugi Łukasz Podżorski, natomiast trzecie miejsce na podium zajął Krzysztof Leja.  W kategorii senior najlepszy okazał się zawodnik kadry A - Aleksander Zniszczoł, który uzyskał 100 i 97 m. Drugie miejsce ze stratą 11 pkt zajął Adam Ruda. Trzeci był Krzysztof Miętus.

W rywalizacji kobiet, w kategorii juniorki nadal niepokonana pozostaje Kinga Rajda, który po skokach na 72 i 73 m wyprzedziła drugą Magdalenę Pałasz o prawie 30 pkt. Trzecie miejsce na podium wywalczyła Czeszka Michaela Rajnochova. W kategorii młodziczek ponownie zwyciężyła Paulina Cieślar, która w swoich próbach uzyskała dwa razy 40,5 m, co pozwoliło jej wyprzedzić Sabinę Król o ponad 40 pkt. Trzecie miejsce na podium wywalczyła Róża Pawlikowska.

Wczoraj na skoczni rozegrana została również seria skoków do kombinacji norweskiej. Najlepiej w swoich kategoriach spisali się: Kacper Kupczak (kategoria Open, czyli Seniorzy i Juniorzy A),  Paweł Twardosz (Junior B), Kacper Juroszek (Junior C), Adam Niżnik (Junior D) oraz Wiktor Szozda (Junior E).

źrodło: Anna Karczewska i Alicja Kosman / PZN