LMP: Kastelik, Pilch i Gruszka ze złotymi medalami

22:40, 07.10.2016 Aneta Kosiura

_dsc0235

W dniu dzisiejszym odbyły się konkursy z cyklu Letnich Mistrzostw Polski  w Szczyrku.  Najlepszymi zawodnikami wśród juniorów, którzy wywalczyli złote medale w różnych kategoriach wiekowych okazali się: Dominik Kastelik, Tomasz Pilch oraz Mateusz Gruszka.

W kategorii Junior A  (rocznik 1997-1998) najlepszym okazał się być Dominik Kastelik, który po skokach na odległości 103,5 metra oraz 91,0 metrów odniósł zdecydowane zwycięstwo z przewagą 31,5 punktu nad drugim Dawidem Krupą (91,5 m i 87,5 m). Brązowy medal wywalczył reprezentant klubu TS Wisła Zakopane, który uzyskał w swoich skokach 96,5 metra oraz 83 metry.

Pełne wyniki Junior A

Jeśli chodzi o kategorię Junior B, zwyciężył Tomasz Pilch, który w swoich próbach uzyskał 110 metrów oraz 103,5 metra. Na drugiej pozycji ex aequo sklasyfikowani zostali Bartosz Czyż (106,5 i 101,5 m) i Paweł Wąsek (105,5 i 102,5 m).

Pełne wyniki Junior B

W kategorii Junior C złoto wywalczył Mateusz Gruszka, który w swoich skokach uzyskał odległości 71,5 oraz 74,5 metra. Tuż za nim ze stratą 1,2 punktu sklasyfikowany został Karol Niemczyk ( 72,0 m i 73,0 m), a trzeci był Patryk Hutyra z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk (73,5 i 74 m).