Linus Strasser mistrzem Niemiec w slalomie

fot. rom@nski photo / CC BY

W niedzielę w Bischofswiesen zostały przeprowadzone zawody o mistrzostwo Niemiec w narciarstwie alpejskim mężczyzn w konkurencji slalom. Zwycięzcą został Linus Strasser. 

Strasser to jedyny reprezentant Niemiec, który w sezonie 2016/2017 zdołał wygrać zawody Pucharu Świata. Nieco przypadkowo znalazł się w gronie uczestników zawodów w slalomie równoległym w Sztokholmie (zastąpił kontuzjowanego Felixa Neureuthera), w których odniósł niespodziewane zwycięstwo. Pod nieobecność Felixa Neureuthera to Strasser był głównym pretendentem do tytułu mistrzowskiego. Zbliżone rezultaty do Strassera osiągnął jedynie Dominik Stehle, który w pierwszym przejeździe przegrał o 0,03 sek. W przejeździe drugim Strasser dołożył mu jeszcze 0,07 sek. i zwyciężył z łączną przewagą 0,11 sek. Natomiast Stehle mógł cieszyć się ze srebrnego medalu. Pozostali zawodnicy byli gorsi od Strassera już o ponad sekundę. Na trzecim miejscu był Austriak Dominik Raschner ze stratą 1,01 sek., na piątym reprezentant Węgier pochodzący z Chorwacji – Dalibor Samsal (+1,38 sek.), na piątym kolejny Austriak Fabio Gstrein (+1,54 sek.), a na szóstym trzeci z Niemców – Stefan Luitz (+1,70 sek.).

Pełne wyniki slalomu

Dla Strassera to drugi w karierze złoty medal Mistrzostw Niemiec.  W 2014 roku był najlepszym z reprezentantów Niemiec podczas zawodów o mistrzostwo w slalomie gigancie. Pokonał go wtedy tylko jeden ze Szwajcarów – Sandro Jenal. Kilka dni temu Linus zdobył również złoty medal Mistrzostw Europy funkcjonariuszy służby celnej za slalom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.