Linus Strasser mistrzem Niemiec w slalomie gigancie

15:39, 09.04.2017 Marek Cielec

Wczoraj w Kitzbühel odbyły się zaległe zawody (odwołane w Bischofswiesen) o mistrzostwo Niemiec w slalomie kobiet, a dziś przeprowadzono gigant mężczyzn, który również nie doszedł do skutku na mistrzostwach w Bischofswiesen i został przeniesiony do Austrii. Niemcy nie odgrywali w nim głównych ról, ale złoty medal trzeba było komuś dać, a jego zdobywcą został Linus Strasser.

W zawodach nie wystartowali najmocniejsi niemieccy giganciści: Felix Neureuther, Stefan Luitz, Benedikt Staubitzer, Dominik Schwaiger czy kontuzjowany już od kilku miesięcy Fritz Dopfer. W związku z tym głównym faworytem do złota był Linus Strasser, który w tym roku zdobył już tytuł Mistrza Niemiec w slalomie. W zawodach prym wiedli zawodnicy z Austrii. Po pierwszym przejeździe prowadził Christian Hirschbühl, drugi był Michael Matt (+0,05 sek.), trzeci Daniel Meier (+0,11 sek.), czwarty Thomas Hetteger (+0,12 sek.), a piąty Linus Strasser (+0,22 sek.) - jedyny z Niemców, który znalazł się w czołówce. Szósty był Johannes Strolz (+0,43 sek.), siódmy Włoch Hannes Zingerle (+0,50 sek.), a ósmy Dominik Raschner (+0,62 sek.). Kolejni zawodnicy z Niemiec zajmowali dalsze miejsca. Na pozycji 17. był Paul Sauter (+1,20 sek.), na 19. Georg Hegele (+1,30 sek.), na 23. Simon Joscher (+1,57 sek.), na 25. Anton Grammel (+1,74 sek.), na 26. Julian Rauchfuss (+1,76 sek.) i na 27. Lukas Dick (+1,80 sek.).

Pierwsze miejsce w zawodach zajął Hirschbühl, który również w drugim przejeździe miał najlepszy czas. Linus Strasser wprawdzie spadł z miejsca piątego na ósme (+1,07 sek.), ale mistrzostwo Niemiec zdobył bardzo pewnie, gdyż drugi z Niemców - Georg Hegele (+2,01 sek.) sklasyfikowany na 13. miejscu miał do niego prawie sekundę straty. Brązowy medal trafił do Simona Jochera, który zajął 14. miejsce (+2,19 sek.). Kolejni Niemcy to Julian Rauchfuss na miejscu 15. (+2,34 sek.), Anton Grammel na 19. (+2,48 sek.), Anton Tremmel na 26. Fabian Himmelsbach na 27., Ferdinand Dorsch na 28. i ex aequo na 29. Moritz Fetscher i Adrian Meisen. Drugie miejsce w dzisiejszym gigancie zajął Thomas Hetteger (+0,36 sek.), trzecie Daniel Meier (+0,49 sek.), czwarte Hannes Zingerle (+0,52 sek.), piąte Johannes Strolz (+0,56 sek.), szóste Marco Schwarz (+0,70 sek.), a siódme Michael Matt (+0,71 sek.).